Kezdőoldal » Utazás » Dél-Amerika » Amazonas-i dzsungeltúrán...

Amazonas-i dzsungeltúrán mennyire gyakori hogy a turistát a tutajról egy krokodil a vízbe rántja?

Figyelt kérdés

Szeretnénk menni a családdal 2 hétre,kifejezetten az Amazonas-medence környékére.

De sok rosszat olvastunk.

[link]

Utazási iroda persze mentegetőzik,nincs piranha,krokodil és egyéb veszélyes dolgok.

Általános biztosítást lehet csak kötni,speciális baleset pl piranha megrág,ilyen nincs benne.

Aki volt már Amazonas túrán mennyire veszélyesnek élte meg?

Mikre érdemes figyelni a túrán?



2023. febr. 28. 21:12
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
En belehaltam es megettek a piranhak mert egy krokodil berantott a vizbe amikor a csonakunk jehlghevynek utkozott.
2023. febr. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
97%
Valószínűleg nem azon a partszakaszon álltok meg strandolni ahol AKKOR ez a rengeteg krokodil volt. Másrészről elég sokan mentek már ilyen túrákra, kereslet is van rá és eddig nem nagyon hallottam olyat hogy valaki odaveszett, mert esetleg megette egy piranha. Amit fontos tudni azt meg majd ott helyben úgyis elmondják, azok akiknek ez a munkájuk és ismerik a helyet.
2023. febr. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%
Visznek medvespray-t, az jo krokodil ellen is.
2023. febr. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 D. Brasco ***** válasza:
91%
Napi rendszerességgel előfordul.Engem is berántott egy krokodil,es aztan piranhák is megtámadtak,sőt még egy grizzli is volt a vízben,illetve 3 viziló......de szerencsere volt nalam medvespray még alaszkából egy kis maradék...minden állatot lefújtam vele es probléma megoldva.A krokodil még bocsánatot is kert.
2023. febr. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
91%
Téged Alaszkában sem tudott megenni a medve, Kenyában sem a viziló, mert láthatóan még mindig rendszerességgel írod ki a kérdéseidet. Akkor ott se fog a krokodil. XD
2023. febr. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
96%

Az tuti, hogy a dzsungel túra jobb, mint az alaszkai, mert a dzsungelben kellemesebb a hőmérséklet. Az meg nem mindegy, hogy milyen állat támad meg? Ahogy D. Brasco is írta, a medvespray minden állatra jó.

És még kesztyűt és sálat sem kell vinned.

2023. febr. 28. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
94%

Krokodil nem, mert azok az Óvilágban élnek. Dél-Amerikában kajmánok vannak.

Ha lóbálod a kezed, túl közel ülsz a víz szinthez, az ilyesmi valós veszély minden trópusi országban, ahol ilyen típusú vízi hüllők élnek.

A legnagyobb veszély a rozoga kompok, hajók, amik sokszor elsüllyednek. Javaslom Jeremy Wade oknyomozó filmjeit.

2023. febr. 28. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
88%

"Általános biztosítást lehet csak kötni,speciális baleset pl piranha megrág,ilyen nincs benne."


És ha bent lenne?

Megette a gyerekedet a piranha, de legalább kaptál egy csomó pénzt a biztosítás miatt, nincs is nagy baj?

2023. márc. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 NTBS ***** válasza:
92%
Szerintem elég ritka. Ki menne el egy túrára, ha jó eséllyel sosem tér vissza? Ez logikátlan.
2023. márc. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Pontban félóránként történik ilyen, a helyi hatóság órát is biztosít az azt kérelmező krokodiloknak, hogy be tudják tartani a szabályt.
2023. márc. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!