Kezdőoldal » Utazás » Dél-Amerika » Brazília mitől vonzó ?

Brazília mitől vonzó ?

Figyelt kérdés
Brazília mitől olyan vonzó a turistáknak ? Miért megy oda sok ember ?

dec. 7. 22:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Egy egzotikum, sok egyedülálló látványossággal.

Én nagyon szeretem az európaitól eltérő, szokatlan kultúrájú helyeket (bár Brazília pont nincs a bakancslistámon).

Óriási ország, alig van olyan látvànyosság, amit (vagy amihez hasonlót) ne találnál meg ott.

És persze mivel nagy ország, különböző éghajlatokkal, szinte minden évszakban lehet látogatni valamelyik részét.

dec. 7. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
4%
Látványos geológiailag hasonlít borsodhoz .
dec. 8. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha engem kérdezel csak az Iguazú-vízesés megéri egy szervezést. A repülőjegy mostanában lett csak ilyen elvetemült, covid előtt én Turkish Airlies-szal utaztam és messze nem volt 300 körül mint most. Rióba kicsit drágább a jegy, ha Sao Pauloból mész charterrel, akkor lehet pár ezrest spórolni.


Szóval ha megvan a repjegy, onnan már nem nehéz. Sokan Rió egzotikussága miatt mennek. Nagyon egyszerű indok: nincs máshol ilyen Krisztus-szobor, nincs Cukorsüveg [ahol a legenda szerint hibernálják a gazdag embereket, hogy ha megvan az örök élet receptje, akkor felolvasszák őket.] Egy európai számára elmondani, hogy a Copacabanan sütetti a hasát, akkor is nagy szó, ha amúgy a Copacabana egy gettó (mert az és ez tény :D ). De szép gettó.


Sao Paulo meg iszonyú nagy, aki ki akarja próbálni milyen egy olyan nagyváros, ahol tényleg 15 km hosszú egy utca - és most lehet keveset is mondtam - menjen Sao Pauloba. Meg a fúziós gasztronómia :DDD A paulisták meg vannak győződve arról, hogy ők igazi világpolgárok és "recipiálják" a külföldi gasztronómiai remekeket brazil stílusban. Így lesz a világ legjobb pizzáján bab és cheddar sajt utánzat (kb. 35 deka egy 25 centis pizzán), meg a kínai x brazil étkezdék :D Igencsak kapaszkodni kellett utána a budin. Olyat se kaptam máshol, csak ott.


Nem ennyiből áll Brazília, de általában ez a három helyszín miatt mennek a turisták.

dec. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%
Cool tagállamai vannak.
dec. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#2

Borsodban indiaiak élnek, Brazíliában indiánok

ápr. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!