Kezdőoldal » Utazás » Dél-Amerika » 9 napra megyunk Kubaba. Mit...

9 napra megyunk Kubaba. Mit vigyunk magunkkal? Mit tegyek a borondbe es mit a kezipodgyaszba?

Figyelt kérdés

Holnap megyunk, es meg semmit nem pakoltam el, tanacstalan vagyok. Nem akarok tul sok mindent vinni, hogy legyen hely a borondben, de azon sem akarok ott sopankodni, hogy vm-t elfelejtettem.

A kezipodgyaszba rakni akarok tisztalkodoszert, bikinit, ha esetleg kesne a borond. Persze kamerat, es minden fontos iratot is.

De mennyi ruhat vigyunk es mit? Kell minden napra masik polo? Kell elegans ruha? Mi nem vagyunk elegans emberek, parasztok se :)))))) de nem egy extravagans szallodaba megyunk, csak egy egyszerube. Vigyek hosszu nadragot?


2011. okt. 18. 11:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
ha nő vagy és esetleg pont meg fog jönni, akkor tampont/betétet mindenképp vigyél, mert kint rohadt drága
2011. okt. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Koszi, egyebkent beletrafaltal, erol mar hallottam masoktol is, teszek is egyet a borondbe, egyet kezipodgyaszba, de ruhat meg mindig nem tudom, mennyit vigyek :)) No vagyok, igy a fel ruhasszekrenyt betennem, de gondolom, nem lesz ra szukseg?! :)
2011. okt. 18. 12:09
 3/11 anonim ***** válasza:

vigyél sok olyan nyári ruhát, amit akár kézzel is ki tudsz öblíteni, mert nagyon meleg van - párás meleg, fél órán belül már rátapad a testedre az izzadtságról

nomeg a nagykabátot nem kell magaddal vinni :))

amúgy a kutyát nem érdekli, miben vagy, de pl a hosszú spagettipántos szoknyák szerintem jók - szellőznek, nem sülsz meg benne, de nincs ki mindened és bárhova be lehet benne menni

2011. okt. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

én amit mindenképpen ajánlok az szunyogírtó szer.


mi jamaikán voltunk pár éve és elsö 2 nap földszinit szobát kaptunk de kb 200 szunyog volt a szobába pedig mindig csuktuk az ajtót. a végén cseréltünk szobát. de egy párral találkoztunk akik saját apartman házban voltak így csak földszint volt és megették öket a szunyogok.


tamponomat meg lopta a takarítónö, és persze pont ott jött meg. Nem a drágaság a lényeg hanem hogy nem is lehet kapni igazán.


mindeképpen vigyél estéres 2-3 nyáriruhát vagy szoknyát. elég 1 vékoyn hosszúnadrág és egy kardigán. két fürdö ruha nem árt, és amiben szeretsz a parton, medencénél lenni. pl mi most megyünk pár hét múlva a maldív szigetekere, én oda polóruhákat vettem 2-t. olyan ami seggem alattig ér (csinos is) de ha elmegyek innivalóért, vagy megyünk enni, akkor ne kelljen felöltözni, és ha valahol bele akarok csobbani a vízbe akkor csak lekapom magamról. jamaikára inkább rövid nadrág polót vittem, és ez hiányzott, mert nem szeretek csak bikiniben szaladgálni, de néha jó lett volna. föleg mikor már pecsenyére sültem sem árt.


naptej 50 faktorossal kezdjetek de a legminimumabb 30 faktor. könyv, könyv, újság. aztán kártyák. mert azért nagyrészt gondolom a hotelben a strandon lesztek, vagy este a bárban akkor meg unalmas is lehet. mi vittünk 2 kártyát volt hogy néha csatlakoztak hozzánk játszani. de sokan kártyáztak. mi unot meg franciakártyát vittünk, idén még egy újat veszek.

vigyél folyékony kistubusos mosószert, így ha valamit leeszel kitudod mosni.


vigyél rágcsálni valót. habár mi all inclusivvel voltunk, de édességet mindig a szobában kívántam, idén viszünk pár tábla csokit, aztán ha nem fogy el ott hagyom a személyzetnek.


fájdalom és lázcsillapító, probiotikum a gyomorra, ha valamit elkaptok, sebfertötlenítö, és sebkötözö, ha tudsz fülcsepp, ja és orrcsep ha megfáztok.


ja búvár szemüveget mindenképpe. mi jamaikán kisebb vagyonért vettünk, nem úgy van mint horvátba hogy minden bazárban lehet kapni. ha lehet teljes felszerelést, ha nem akkor legalább egy szemüveget. én idén viszek egy tengerihalak kiskönyvet mert szeretném tudni mit is látok.



a kézibe folyékonyt ne tegyél, ha normális járattal mentek akkor úgy is adnak fogkefét.

én a kézibe ezeket írtam

iratok, pénz, hitelkártya, fényképezök (vigyetek vízalattit is, ha nem akartok költeni sokat akkor egyszerhasználatost), újság/könyv, fürdöruha, telefon, keksz ha átszállásnál megéhezünk.


ja és vigyetek elemlámpát. este a parton lehet látni mindenféle álaltokat, pl teknös meg ilyeneket.

ha nem all inclusivebe lesztek akkor rágycsákat, kekszeket mindenképpen vigyél.


ja és hitelkártya nem rossz dolog.

2011. okt. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
off, de az oltásaid megvannak?
2011. okt. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
milyen oltás kell kubába? a sima oltások amiket gyerekorban kaptunkon kívül más nem kell. esetleg egy tetanust érdemes beadatni, de más nem kell.
2011. okt. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Hogyne kéne. Hepatitisz és tífusz ellen. Azt pedig nem kaptál gyerekkorodban. a tífusz csak szar, de a hepatitisszel én nem játszanék.
2011. okt. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
ENGEM!!! Kérlek!
2011. okt. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Aki a "poggyász"-t "podgyász"-nak írja, azt sajnos nem engedik fel a repülőgépre. Sorry.
2011. okt. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nagyon-nagyon szepen koszonom. Oltasok: Hepatitis A-B, DTP kell Kubaba. Hasfogo meg kell, gyors elfutok a patikaba. Remelem, nem fogjak lenyulni a tamponom, viszek ajandekba parfumot a takaritononek, mondjak, ha jattolsz, akkor kedvesek veled. Vegul sok nyari ruhat (6) raktam, es felig van a borondom:) A legtobb a tisztalkodoszerek, hajapolas, naptej. A pasim borondje tele van, en ugyesebb voltam :P

Ma;div szigetek, oooh a paradicsom, erezzetek jol magatokat!

2011. okt. 18. 14:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!