Kezdőoldal » Utazás » Dél-Amerika » Rio de Janerio. Utazás oda-vis...

KaTriinn kérdése:

Rio de Janerio. Utazás oda-vissza. Élet. Mit kell tudni róla?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Valaki tudna mondani pár hasznos infót Rio de Janeiro-ról? Nagy kedvem lenne oda elutazni és mindent szép dolgot megnézni ott. Mikor van a karnevál? Milyen árak vannak ott? Milyenek az emberek? Biztonságos? Magyarországról vagy Norvégiából melyik géppel lehetne eljutni oda? Kérek minden hasznos infot! Előre is köszönöm!
2011. nov. 8. 21:42
 1/8 anonim ***** válasza:

Karneval:

www.rio-carnival.net/

Utazas:

www.expedia.com

From-hoz ird, hogy BUD (Ferihegy kodja) To-hoz ird, hogy GIG (Rioi repter kodja)

2011. nov. 9. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget!
2011. nov. 9. 10:15
 3/8 PT-Daniel ***** válasza:

Riot valoban erdemes megnezni! A carneval, vagyis farsang februarban van... mint a vilag mas pontjain is.

Szerintem minimum 2-3 het kell, hogy az ember ugy erezze, azert latott egy reszt abbol, amit ez a hatalmas varos meg tud mutatni. A biztonsagrol annyit, hogy nagyobb ertekeket (pl.: karora, okostelefon, tükörreflexes kamerat) nem erdemes vinni magunkkal. De azokon a helyeken, ahol sok a turista rengeteg a rendör es gyorsan reagalnak is. Braziliaban az utobbi evekben generell nött a közbiztonsagi intezkedesek szama es gazdasagilag is jol allnak. A Jezus szobrot körülvevö szegenynegyedet (favelas) erdemes megnezni, de ovatosan es csakis a nagyobb, atlathatobb utakon. Ott nem igazan tünik fel, ha valaki eltünik. De felni nem kell, föleg ugy viselkedni nem. Mivel sokfele külsejü emberböl all a brazil nep, el lehet vegyülni a tömegben (felteve, nem felejtettük magunkat 40-es napkremmel bekenni az elsö napokban is!!!).


Latvanyossagokat felsorolni kimeritene az idömet, de ajanlom a Marco Polo vagy Berlitz utikalauzokat.

Szep utazast kivanok.

2011. nov. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Eszedbe ne jusson Braziliába menni! Emberrablás ,gyilkolás, cigányok nyavaják!!!

Argentina viszont érdemes"

2011. nov. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

PT-Daniel Köszönöm szépen! Sokat segítettél!



Utolsó: Ha soka cigány akkor magyarországra se teszem be többet a lábam ;) Azoktól rosszabb nincs ...

2011. nov. 12. 02:35
 6/8 anonim ***** válasza:

Bocs. Rosszul tudtam

Utánanéztem

Brazília profi hely volt egyik barátom

Sok szerencsét!

2011. nov. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
azért a flavellákat szerintem ne nézd meg.
2011. dec. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
56%

[link]


Ez az egyik rendőrségi veboldal, de csak portugálul van.

Sokat segítettem....

2011. dec. 9. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!