Kezdőoldal » Utazás » Dél-Amerika » Romániai magyar vagyok, így...

Romániai magyar vagyok, így tudok románul. Most a télen szeretnénk menni nyaralni Brazíliába vagy Argentinába, mert ott most van nyár. Az a kérdésem hogy inkább melyik országba menjünk? Hol értik meg jobban a románt?

Figyelt kérdés
Aki volt mar Br.ban vagy Arg.ban irjon tapasztalatokat! Koszonom! :)

2012. dec. 18. 16:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát te melyiket érted meg jobban? A spanyolt vagy a brazilt? :-) Portugált. De tényleg ez alapján választasz úticélt?
2012. dec. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Mindket orszag nagyon tetszik es nem tudok valasztani. Nem tudom hogy melyiket erti jobban egy roman anyanyelvu. De ha vannak tapasztalataitok az orszagokkal kapcsolatban es olyan fontos dolog amirol meg nem tudok akkor az alapjan valasztom meg az uticelt. De meg van ido mert majd csak ianuar vegen utazunk. :) De azert koszi :)
2012. dec. 18. 16:54
 3/13 rémuralom ***** válasza:
100%
Ezt ugye nem gondolod komolyan? Németek egymástól pár száz kilométer távolságban sem értik egymást. De a portugáliai portugáltól is annyira eltávolodott a brazíliai portugál, hogy egymást is nehezen értik meg. Hát még a románt...
2012. dec. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Tavaly Olaszországban voltunk és megértettek minket is az olaszok, mi is az olaszokat. Úgy hogy egyikunk se beszelt a masik nyelven. De ezek a latin nyelvek (olasz francia spanyol roman portugal stb...) annyira hasonlitanak hogy meg lehet erteni egymast.
2012. dec. 18. 18:05
 5/13 anonim ***** válasza:
40%

Hú ennyire nagy gondot okoz ezt kideríteni? Menj fel You Tubera keress videókat és máris megtudod melyiket érted meg jobban.

Vagy tanulj meg angolul azt biztos beszélik legalább turisták által népszerű helyeken. Egyébként én voltam olyan országban ahol Portugálul beszéltek, én spanyolul próbáltam elmondani mit akarok, ők megértették, de a választ én nem értettem már meg.

2012. dec. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
jo. De amint a kerdesben leirtam nem csak a nyelvre vagyok kivancsi. Erdekel h melyik orszagba utazasnak mik az elonyei hatranyai arak szep helyek jo rossz...stb. tehat tapasztalatokat
2012. dec. 19. 19:01
 7/13 anonim ***** válasza:
65%

A románt sehol se értik meg. Csodálkozom, hogy Te megértetted magad Olaszországban, lehet, hogy értelmesebb emberekre akadtál. Én is perfekt beszélem a románt, és még öt másik nyelvet, de egikkel sem boldogultam Olaszországban. Pl római közértben a kasszásnő nem értett se románul, se spanyolul, se franciául - pedig mindegyik latin nyelv lenne...

Ha Neked télen nyár kell, akkor nem csak Dél-Amerika jó, hanem Afrika, Ázsia és Ausztrália is.

Ha választani kell Brazíliába vagy Argentina között úgy, hogy semmi se köt oda, csupán turistáskodni mész - akkor teljesen mindegy, hogy hova mész - ugyanúgy mehetsz Guyanába is. Ott még melegebb van és ugyanúgy kirabolnak, mint Brazíliában.

2012. dec. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
60%
Azért értettétek meg jól az olaszt, mert a román és az olasz UGYANABBA a nyelvcsaládba tartozik.
2012. dec. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
55%
A portugál meg nem pont ugyanabba. (Előző voltam)
2012. dec. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Zsolt75 ***** válasza:
79%
Nem gondoltam , hogy a román világnyelv. Azt hittem, hogy azt csak a medvék értik a csíki havasokba meg ezek az O-L-Á népek. Spanyoloknál mondjuk az OLÁ-t biztos megértik, de , hogy a többit?
2012. dec. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!