Kezdőoldal » Utazás » Dél-Amerika » Brazíliában tényleg ilyen...

Brazíliában tényleg ilyen kevesen tudnak angolul, vagy csak nem akarnak angolul beszélni?

Figyelt kérdés
Sokat nem tudok Brazíliáról, de régen én azt hittem ott mindenki beszél angolul hiszen Amerika... de eddig neten nem úgy tapasztaltam hogy tudnának... illetve aki tudott is az is rettentő rosszul. Ott nem tanulnak angolul az iskolákban? Vagy hogy van ez náluk?
2013. febr. 16. 01:10
 1/5 anonim ***** válasza:
50%
Tanulnak, naluk angol az idegennyelv, mint pl Magyarorszagon a nemet. Itt se sokan beszélnek németül, angolul....
2013. febr. 16. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan, Braziliában portugál az anyanyelv és arányában szerintem annyian beszélnek mint itthon angolul.

Nekem a baráti társaságomban kb 2-3 ember van aki jól tud angolul, pedig mindenki tanult az iskolában.

2013. febr. 16. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem mit vársz az iskolákban leadott kötelező angoltól én is tanultam az iskolában angolt hát utáltam mert a tanár csak elhadarta és vagy bírtad követni vagy nem...
2013. febr. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Amerikában nem mindenki beszél angolul. Az USÁban igen.


De Kanadában francia az no.1 nyelv, csak elég műveltek ahhoz, hogy még egy nyelvet elvárjanak és mivel rengeteg az angol anyanyelvű náluk, ráadásul a szomszéd gazdasági hatalom is angolul beszél, hát ez van legelöl.


Viszont Mexikó és attól délre, azok mind spanyol vagy portugál nyelvű országok és az oktatás nem erősségük. Szóval ott spanyol, portugál és indián nyelvek vannak és csak a műveltebb kisebbség beszél angolul, vagy más nyelven is.

2013. febr. 20. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én úgy tudom, hogy ott még rosszabb a helyzet mint nálunk. Itt se sokan beszélnek jól angolul, de ott még kevesebben. Mármint arányaiban, merthogy ők eleve sokkal többen vannak mint mi, úgyhogy főre számolva biztos többen beszélik az angolt mint mi magyarok, de az arányok rosszabbak. Hogy ez tényleg így van-e csak az tudja megmondani, aki járt ott.
2014. júl. 13. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!