Kezdőoldal » Utazás » Dél-Amerika » Milyen papírok szükségesek,...

Milyen papírok szükségesek, hogy beengedjenek Brazíliába?

Figyelt kérdés

Jövő nyáron tervezek kiutazni. Úgy hallottam hogy elég egy sima útlevél(bordó) és Vízum nem szükséges. Ez eddig rendben is van, viszont olyat is olvastam, hogy kérhetnek a szállásfoglalásról igazolást. Nos, a szállásomat egy ismerősöm biztosítaná (nem rokon), és nem tudom, hogy ez okozhat-e problémát. Ezt hogyan tudom igazolni? Elég ha íratok vele egy levelet amiben benne van hogy biztosítja? Meghívólevelet nem szeretnék kérni tőle, mert szerintem az túl nagy felelősségvállalás lenne részéről (szállás, étkezés, egészségügyi ellátás, valamint az útiköltség).


Köszönöm! :)


18/F



2016. nov. 13. 18:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Útlevél. Tőlem nem kértek semmilyen szállásigazolást, megkérdezték, meddig tervezek maradni és minden jót kívántak. Viszont ha az ismerősöd ír egy ilyen levelet neked, bár valószínűleg nem fog kelleni, nem árthat.
2016. nov. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm! :)

Azt még megkérdezhetem, hogy mikor voltál, és melyik városba?

2016. nov. 13. 21:03
 3/7 pantha rhei válasza:

Elég az érvényes útlevél és a retúr repülőjegy megléte. A szállásfoglalásról nem fognak kérdezni semmit, de saját magad miatt legyen leírva egy lapon a pontos cím az ismerősöd telefonszámával együtt (elhagyott poggyász kézbesítése vagy rendőrség, taxi miatt).


Melyik városba mész? Ha São Paulo, Rio de Janeiro vagy a déli részek az úticél, akkor még plusz védőoltás sem kell (bár ettől beengednének).


Én sokat járok ki és a feleségem is brazil, kérdezz bátran, ha felmerül valami!

2016. nov. 14. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Idén tavasszal voltam egy hónapot, voltam Rióban, Sao Paulo-ban, Belo Horizonte-ban, Salvador de Bahia-ban és még néhány kisebb városban. Fantasztikus hely, csak ajánlani tudom :)

Első voltam.

2016. nov. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Natalon(ez a legközelebbi reptér) keresztül mennék Caicóba. Még az lenne a kérdésem, hogy az árak mennyivel magasabbak mint itt, valamint a tömegközlekedés színvonala milyen?

Vámellenőrzésnél sokat kell sorbaállni?

2016. nov. 14. 15:48
 6/7 pantha rhei válasza:

Sajnos jóval drágább Brazília, mint Magyarország, szinte minden árucikk többe kerül. A braziloknál nagy divat a bankkártyás részletfizetés olyan hétköznapi dolgoknál is, mint a ruhavásárlás. Általában így oldják meg a költekezést az alacsony fizetésükből.


A tömegközlekedés veszélyes és elég kaotikusan szervezett (főleg az északi államokban), de Caicó egy kisváros, ott pedig nem szokott a közbiztonsággal gond lenni.


Csodálatos ország, biztosan jól fogod érezni magad! Beszélsz portugálul? (Sajnos csak azt értik meg, idegen nyelvek kizárva.)

2016. nov. 15. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Sajnos nem beszélek Portugálul, viszont az ismerősöm igen. :)

Vele pedig angolul szoktam beszélgetni, úgyhogy ő fog tudni segíteni nekem.

2016. nov. 15. 01:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!