Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Van itt olyan aki a világ...

Van itt olyan aki a világ ismert aranymezőin fémkeresővel már keresett arany- vagy platinarögöt?

Figyelt kérdés

51 éves vagyok, és gondoltam az életből nem kellene kihagyni ezt ott ahol legálisan hobbiból csinálják. Fémkeresőt már valamikor fejlesztettem ki erre a célra azért, hogy a világ bármely pontján kb. 3000 Ft alapanyagból össze tudjak állítani egyet ha nem vinném magammal otthonról.

Dél-Amerika egyes folyópartjain nagy méretű platinarögöket is találtak már amatőrök. Vagy Ausztráliában és Amerikában hobbiból vagy nyugdíjasok vagy diákok gyakran keresgélnek aranyrögöket fémkeresővel és nem is eredménytelenül.

Szóval nem mondható hogy egyszerű és könnyű megélhetés lenne ez, sőt még bizonytalan is, de utazással, világjárással teli tartalmas és szabad élet lenne. Vagyis tudom én is hogy az anyagi jólét egyszerű és biztos módjáért elég csak néhány száz méterre menni és egyik vállalkozó ismerősnél dolgozni. De azért a leírtakat is ki kellene próbálni. Van itt olyan aki már csinálta vagy tervezi?



2019. aug. 23. 13:37
 1/2 Newmi1 válasza:
Szép elképzelés, sok sikert hozzá! Én azt tanácsolom neked, jól készülj fel rá és keress hozzá társat, egyedül ne vágjál bele. Kérdésedet megosztottam a facebookon a "Fémkeresők érdekvédelme" csoportban, ahol további hozzászólásokat fogsz kapni.
2019. aug. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 peca1000 válasza:

Én is ezt tervezem.


Egyenlőre itthon elhagyatott aranybányák közelében, majd irány a Svájci-Olasz Alpok, vagy Erdély.


Egy Fisher Gold Bug DP- vel szemezem, és ha azzal összekeresek annyi rögöt, akkor egy Minelab GTX 7000-essel folytatom.


Amerikában a Sziklás hegységnél Ausztráliának a Keleti és Déli részén érdemes keresni, legalábbis a Youtube videók szerint.

2019. nov. 5. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!