Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Mi történhet ha EU-n kívülről...

Mi történhet ha EU-n kívülről hozok be Ferihegyen növényi magokat, de csak pár darabot?

Figyelt kérdés

Egy távolikeleti országban vagyok és egy ismerősöm megkért, hogy vigyek haza neki pár spéci pálmamagot. Semmi extra, az nyílt utcán virágzanak ezek a pálmák, a magokat a földről szedtem fel.

Viszont azt olvastam, hogy az EU-be elvileg tilos ilyet bevinni, vagy a külföldi hatóságok által kiállított papír kellene róluk a bevitelhez.


Tényleg így van, ez a szabály?

És mi történhet, ha 5-6 pálmamagot elrejtek mondjuk a koszos ruháim zsebében és megtalálják a vámosok? Az bűncselekménynek számít, komoly bajba kerülhetek miatta? Milyen következményei lehetnek?



2019. nov. 4. 07:33
 1/7 anonim ***** válasza:
59%
Kerlek ne hurcolj be tovabbi invaziv fajokat es a kartevoiket, van eleg beloluk mar most is...
2019. nov. 4. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
64%
Így van, semmi szüksèg nincs itt újabb kártevőkre és ki tudja milyen ökológiai lábnyomot hagyó fajokra. Járd végig a hivatalos utat, ne bàssz ki se magaddal, se a földből élőkkel, se a természetvédelemben dolgozókkal.
2019. nov. 4. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
egyik ismerosom Hollandiabol repult haza es ellenorzeskor meg egy csomag bolti kakukkfuvet is elvettek tole. ugyhogy sztem eun kivulrol ne is probalkozz
2019. nov. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%
Remélem elkapnak, a bálványfa is így került be Magyarországra és lehetetlen megszabadulni tőle.
2019. nov. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
40%
nem hiszem, hogy bárki is megtalálná
2019. nov. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mi (és nagyjából minden ebből a távolkeleti országból származó utas) minden alkalommal több doboz ottani gyümölcsöt szoktunk behozni feladott poggyászként. Soha, sehol nem vették el. 7 évvel ezelőtt a vámosok (akik a zöld folyosónál álltak Ferihegyen) megkérdezték mi van benne, talán át is világították, és úgy is átengedték.

A gyümölcsökben magok is vannak, tehát elvileg szaporíthatók, így én úgy gondolom elviekben nem különböznek a pálmamagtól. Tehát én a tapasztalataim alapján azt mondanám gond nélkül átengedik (különösen, hogy gondolom néhány magról van szó a feladott poggyászban), viszont, hogy őszinte legyek nem ismerem a szabályozást.

2019. nov. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#6 nemreg szigoritottak a szabalyokon, ugy tudom minden elo novenyi reszre kiterjesztettek, nem csak magokra
2019. nov. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!