Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Mi a különbség a büfé reggeli/...

Mi a különbség a büfé reggeli/vacsora és a svédasztalos között?

Figyelt kérdés
2010. júl. 22. 15:09
 1/9 anonim ***** válasza:
50%
A büfé jelegűben menük vannak, választhatsz, hogy melyiket kéred, a svédasztalosnál pedig többféle étel van, te válogatod össze, hogy mit eszel.
2010. júl. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tehát a büfévacsora az másnéven a menüválasztásos? Vagy az meg egy 3. féle?
2010. júl. 22. 15:46
 3/9 anonim ***** válasza:
68%
ha az elso jot ir, akkor nalunk a szallodaban a svedasztalosat bufenek hivjuk...en azt hittem mindig, h a ketto ua.
2010. júl. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

22 évet húztam le az idegenforgalomban, hidd el, nincs közte semmi különbség! A svédasztalos megfogalmazás korábban elterjedtebb volt a magyar nyelvben, a büfé kifejezést az idegen nyelvekből vettük át tükörfordítással.

A vége ugyanaz: kínáló asztalokra, különféle tálalóedényekben kihelyezett sokféle étel közül kedved szerint válogathatsz, ha a gyomrod bírja, akár a teljes kínálatot végigeheted (ezt viszont nagyon nem ajánlom! Sajnos még mindig tipikusan jellemző bizonyos országok turistáira, hogy "most aztán leeszik" a nyaralás árát, aztán nyaralás helyett a wc-deszkát melegítik egész héten :=) )

2010. júl. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Na, a nagy magyarázatban lemaradt a menüválasztásos ellátás :=)

Tehát addig jutottunk, hogy a büféreggeli/vacsora és a svédasztalos reggeli/vacsora ugyanaz.


A menüválasztásnál általában előző napon - de van, ahol a turnus első estéjén kell egész hétre döntened - megkapod a következő napi (vagy értelemszerűen az egész heti) menükártyát és azon szépen beikszeled, hogy melyiket fogod kérni. Ezt vacsoraidőben tányérra kiadagolva szépen eléd teszik és kész. Repeta - legalábbis a legtöbb helyen - nincs, éppúgy, mint egy étteremben.

Remélem, érthető volt. Ha mégsem, kérdezz nyugodtan!

2010. júl. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az utolsó két választ!

Az utóbbi napokban böngésztem az utazási ajánlatokat :-) azóta már találtam olyat is, hogy "svédasztalos büfévacsora" :-))))

2010. júl. 26. 15:50
 7/9 anonim ***** válasza:
1. verzió büféreggeli=svédasztal, vagy a 2. verzió a menüválasztásos, az az, amikor akár az egész nyaralásod idejére előre megkapod az étlapot, és te választod ki, hogy melyik nap, melyik menüt akarod enni a 3-ból, vagy akárhányból.
2013. máj. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
kérdéedre a válasz: UGYANAZ A 2. (utazásügyintéző vagyok).
2013. máj. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Már bocsi, de ha ugyanaz a kettő, akkor miért van különbség árajánlatoknál egyes hotelek kínálatában? Oké, lehet, hogy egyes hotelek nincsenek tisztában a különbséggel, vagyis hogy nincs különbség, vagy aki írja, az nincs tisztában vele... (én is csak hotelajánlat-kereső vagyok...)
2016. ápr. 10. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!