Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Most akkor mi a helyzet a...

Most akkor mi a helyzet a határátkelőnél?

Figyelt kérdés
Szlovák állampolgárként, szlovák lakcímmel rendelkezem, 6éve Magyarországon dolgozom!mikor bejött a rendelet szüleim megóvása miatt itt maradtam anyósoméknál a férjemmel! Munkáltatómtól kaptam igazolást csak az a baj, h az egyik határátkelőtől 35km dolgozom a lakhely 20km a másiktól 18km,de a lakhelyem 40km van Szlovákiában! 2hetet mondtak őszintén nemkészültünk erre se cuccokkal se lelkileg! Nekem hazakéne mennem nincs már gyógyszerem az autón lekéne lassan cserélni a gumikat és ami a legfontosabb még ha 2méterről maszkban is de lássam a családom mert megőrülök! És nemtudom, hogy most átlehet menni így de vissza is kéne jutnom! Esetleg valaki nemtud erről valamit? Vagy ha úgy van hol lehetne érdeklődni?
2020. márc. 27. 14:17
 1/9 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, az ilyen ingázást nem engedik, hazamehetsz, de akkor (két hét önkéntes karantén után) otthon is maradsz.
2020. márc. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ha hazamegyek akkor a helyzetet nézem szerintem beis adhatom a vállást..nincs jó megoldás! Boltba se járunk heti egyszer ami fontos maszkban kesztyűben, csak dolgozni járok! Akkor ezek szerint hónapokig nemfogom látni a családom?? Abba tuti beleroppanok, így is teljesen kivagyok és csak két hét telt el
2020. márc. 27. 14:59
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Komolyan... nem értelek téged.. 2 hét nem a világ vége. Egy 2-3 hetes nyaralásnál is külön van az ember a családjától, mégsem rínyál ennyire. Van mobiltelefon, van internet, lehet videóhívással is beszélgetni. Messze vagytok de mégis látjátok egymást.

Határokat lezárták, nem is érdemes utazni most sehová sem. Ha nézed a híreket, a szlovákok is bekeményítettek , jóformán csak dolgozni, boltba menni lehet. A szüleidet akkor sem látogathatod meg.

Nem igaz, hogy nem bírsz ki pár hetet. Én Angliában élek, és minden nap bezélek a testévreimmel, családommal. Minden nap látom őket videón.. Sőt így a karantén miatt sokkal többet beszélgetünk, mint amikor nem volt vírus miatt is korlátozások.

Nem a világvége jött el, csak egy kis időre a fenekünkön kell maradni.

2020. márc. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nemlátom a végét ennek az egésznek, oke ha azt mondanák 3hét de nyárról beszélnek! És igen nagyon családcentrikus vagyok borzasztóan kötődöm hozzájuk!
2020. márc. 27. 15:22
 5/9 anonim ***** válasza:
85%

23 éves vagyok, 4 éve élek külön a családomtól (anya-apa), 1000 km választ el minket. Anyukámat nem láttam “élőben” augusztus óta, apukámat október óta. Úgy volt, hogy húsvétkor megyünk hozzájuk, de nem jön össze.

Te 2 hetet nem bírsz ki, most komolyan? Az autón a gumicsere igen csak ráér, a gyógyszert valószínűleg meg tudod oldani.. 21. században élsz, videóhívás, stb?!

2020. márc. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem, Kérdező, gyakorold a helyesírást a hirtelen rád szakadt szabadidőben.

Az majd lefoglal annyira, hogy ne kelljen itt rinyálnod a családod után, mint valami kisiskolásnak, aki először megy életében táborba.

2020. márc. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A tökéletes emberek 👌👏 Én is feszült vagyok, de soha senkivel ilyen bunkón nem beszélnék👍
2020. márc. 27. 16:44
 8/9 anonim ***** válasza:
Voltak tervek, hogy az ingázást engednék.
2020. márc. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én teljesen megértelek, mindenkinek nehéz időszak ez. De jusson eszedbe, hogy vége lesz egyszer. Igen, nem a következő 2 hétben, de egyszer tuti. Szerintem alakíts ki online csatornákat (Skype, zoom), és próbáld meg élvezni ami van. Hidd el úgy mondom, hogy az elmúlt két hétben kB négyszer borultam össze, mert engem is zavar, egy csomó embert nem lathatok, ha erre gondolok, rosszul vagyok. De tudod az ember elméje kétféle képpen tud működni, vagy fél, vagy kreatív. Meg lehet ezt is szokni. Pont a minap gondolkodtam, akit elrabolnak és bezárnak évekre, az is egy idő után beletörődik, elfogadja. Én neked is ezt javasolnám, ne azokat a gondolatokat tápláld, amik most nem lehetségesek. Hidd el, senki nem szándékosan tolt most ki veled. Tarts ki, próbáld elfogadni, élvezni, ami most van. Vége lesz. Vegyél egy nagy levegőt és nézz körül, ok, ez van, mit tudok ebből kihozni?
2020. ápr. 1. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!