Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Először is van nemet bejelente...

Először is van nemet bejelentett lakcímen, de elhagytam. Mivel most haza jöttem magyarba a vissza menetelhez kérik a lakcimkártyam, hogy tudnam ezt lakcimkártya kérdést itthonrol elintézi?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 30. 16:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Elhagytad a bejelentett lakcímedet? Magyarba? Hát te se egyetmre jársz Németországban...

Miért nem a német gyk-n érdeklődsz, hogy hogyan tudsz német lakcímkártyát intézni? Ha tudsz németül nem hiszem, hogy nagyon bonyolult rákeresni, hogy hol és hogyan kell intézni a lakcímkártyát.

2020. ápr. 30. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Németországban nincsen lakcímkártya, miről beszélsz? A Meldebescheinigung egy A4-es lap, amit bejelentkezéskor kapsz, ha az nincs meg, akkor a lakcímedhez tartozó Bürgeramttól kérhetsz újat. Postán is elküldik jó eséllyel.
2020. ápr. 30. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen elhagytam az anmeldungom

De mivel haza jöttem nem tudom hogyan intézzem el

2020. ápr. 30. 17:15
 4/6 A kérdező kommentje:

Kedves első, elírtam ne haragudj mert te olyan nagy nyelvtan tanár vagy .

Itt egy kérdést nem lehet feltenni a nélkül hogy valaki nem szólná meg a másikat.

2020. ápr. 30. 17:18
 5/6 anonim ***** válasza:

A 2-es leírt mindent, Németországban is el lehet mindent intézni online.

At elsőnek meg igaza van, ha valaki ilyen szinten nem tudja az anyanyelvét használni, az szégyen rá nézve, amennyiben az általános 5. osztályát elvégezte.

Ehhez nem kell nyelvtantanárnak lennie, ez a legalapvetőbb elvárás mindenkitől.

Viszont az is feltételezhető, ha magyarul sem tudsz tiszteségesen, akkor a német ügyintézés azért sem megy, mert az még ennyire sem megy neked. (Ezt alátámasztja az is, hogy fogalmad sincs attól, hogy itt nincs lakcímkártya!)

2020. ápr. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Rendben tanárnő!
2020. ápr. 30. 18:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!