Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Budapesten találok valahol erdőt?

Budapesten találok valahol erdőt?

Figyelt kérdés
Sziasztok, lehet rossz kategória, ezért bocsi. Nem tudom pontosan hova kellet volna na mindegy :D. Budapesten tudok valami erdős részt, bármely részén lehet, csak a lényeg legyen erdő. Park is lehet tudjátok amik így mintha erdő közepében lennének. Budapesti vagyok, de nem igen keresgéltem és most kéne egy ilyen hely.

2020. jún. 24. 14:29
 1/9 anonim ***** válasza:
62%

Trollkodsz?

Ránézek a google mapsre és azonnal látod!

2020. jún. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
bocsi nem tudom honnan szűrted le, hogy trollkodom, nem trollkdom. Tudom van google map blah blah blah de én tőletek is akarom kérddezni, végülis ezért van ez az oldal, már egy egyszerű krédést se lehet feltenni anélkül , hogy trollkodónak hívnának? komolyan? :(
2020. jún. 24. 14:42
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A XII. kerület nagy része erdő. Felmész a Normafára pl., hidd el, látni fogod :D
2020. jún. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Még csak eszedbevsecjutott a Városliget, Margitsziget, Népliget v hasonló? Burokban éltél eleddig? 😂😂😂
2020. jún. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszii hallod nem :D. igenn nem nagyon járkáltam városon belül ,max máshol oszi az otleteket és találtam másokat is :)
2020. jún. 24. 15:56
 6/9 anonim válasza:
100%
Szia, ha a Pesti részen keresnél erdőt, tudom ajánlani a XIV. kerben a Városligetet; a X. kerben a Népligetet; a X. és a XVII. ker között elterülő Újköztemető erdős részét; a XV. kerben, a Szentmihályi út végefelé levő erdős részt (az Ázsia Center után), valamint a IV. kerben a Farkas erdőt. Ha a Budai részen keresgélnél, ajánlom a II. és az un. II/A. kerületfél közötti erdőket: Nyék, Szépvölgy és Kővár, illetve a másik oldalon Petneházyrét és Hárshegy; a XII. kerből a Budakeszierdőt és a János-hegyet; a XI. kerből a sokak által közkedvelt Kamaraerdőt; a XXII. kerből a Háros-szigeti természetvédelmi területet; és természetesen az I. kerből az egyik közismert városi turistalátványosságot, a Gellért-hegyet. Ha azonban téged inkább egy sziget érdekelne, ajánlom figyelmedbe a Margit-szigetet vagy az Óbudai szigetet, illetve (igaz, nem sziget, hanem félsziget és Pesthez tartozik) a Népszigetet (amelyen tudtommal a IV. és a XIII. ker osztozik). Na és persze ott van a XXI. kernek a Csepel-Rózsadomb és a Csepel-Szigetcsúcs egy része, melyek igaz, nem olyan erdősek, de a partmenti szélei még mindig dúsan fákkal borított, és nem utolsó sorban ott van a Csepel-Erdősor területén az Akácfa utcai kiserdő is. Remélem, ezzel összességében tudtam segíteni. :)
2020. jún. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A pesti oldalon meglehetősen nagy a Népliget (9. kerület), a Városliget (Hősök tere után).

Ott a Margitsziget, szinte mind park.

A budai oldalon csak hegyek, erdők vannak, bármerre mész. Északon Csillaghegy környéke, délebbre az Árpád híd után a Remetehegy, Mátyáshegy majd a Hármashatárhegy. Ehhez kapcsolódik a Nyéki hegy, Szépvölgy, a teljes Hűvösvölgy, ahonnan a Hárshegyek érhetők el, tovább nyugatra Petneházy rét, Budakeszi környéke a vadasparkkal, onnan délre a János hegy, Normafa majd Csillebérc egészen Budaörsig, kicsit nyugatra Nagyszénás, és máris kapcsolódtunk a Pilishez, vagy Nagykovácsi felé a Nagykopaszhoz.

Ha ezeket módszeresen mind végig akarod járni, minden napra jut egy éven át legalább, és mind erdő (meg hegy meg barlang meg kilátó meg ezer más).

2020. jún. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
49%
Kérdező, hol laksz? Eddig lesötétített autóban furikáztak téged a lakás és az iskola között? 😂
2020. jún. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
mindegy már ne kommenteljetek légyszi XD nem jártam sok helyen de nem voltam bezárkozva
2020. jún. 24. 21:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!