Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Izraelbe (Tel-Aviv) utazás...

Izraelbe (Tel-Aviv) utazás feltételei?

Figyelt kérdés
Most augusztusban utaznék ki 10 napra (remélhetőleg akkor már nem lesz semmiféle karantén) és egy ismerősöm házában laknék, de nem tudom, hogy vannak-e különleges feltételei annak, hogy beengedjenek az országba. Annyit tudok, hogy egy személyi oda nem elég ezért útlevelet már csináltattam. Előre is köszönöm a segítséget!

2020. jún. 29. 11:55
 1/7 D. Brasco ***** válasza:
Konzuli szolgalat honlapjat ajanlanam figyelmedbe.
2020. jún. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Útlevél, plusz kikérdeznek hogy hol fogsz megszállni ismerőst látogatsz-e,meg néha arra is rákérdeznek hogy rendelkezel-e az előírt napi 100 usd költőpénzzel. Utóbbinál villantasz egy hitelkártyát és szevasz tehát nem készpénzben kell lennie.
2020. jún. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

2020. 06. 26.

2020. 03. 18- tól csak izraeli állampolgárok, izraeli rezidensek és családtagjaik léphetnek be Izraelbe. Izrael lezárta szárazföldi határait, Egyiptom és Jordánia felé/felől nem léphető át a határ. A hazatérő izraeliekre egységesen 14 napos karantén kötelezettség vonatkozik. Külföldiek beutazása nem engedélyezett, kizárólag rendkívül szűk körben kivételes méltánylást érdemlő esetben az izraeli bevándorlási hivatal speciális engedélyével, ha a megélhetés központja Izrael. A belépés engedélyezésével kapcsolatban kérjük, Izrael Budapesti Nagykövetségének a konzuli hivatalát keressék a consular1@budapest.mfa.gov.il e-mail címen. A beutazás célján kívül a 14 napos izoláció betartásának a feltételeit szintén igazolni szükséges. Beutazást követően a karantént azonnal meg kell kezdeni, az érkezők a repülőteret tömegközlekedési eszközzel nem hagyhatják el. A beutazási korlátozást és a karantén előírást 08.01- ig meghosszabbították. A tilalom tranzit célú beutazásra is érvényben van. A korlátozások hatására a légitársaságok jelentősen ritkították, illetve szüneteltetik Izraelből induló/Izraelbe érkező járataikat. 2020. 05. 21- től újraindult a menetrendszerinti közvetlen légiforgalom Izrael és Magyarország között (Wizzair). Egyes légitársaságok (Israir, Arkia) kihasználtságtól és az aktuálisan érvényben levő korlátozó intézkedésektől függően alkalomszerűen indítanak charter-járatokat Európába. Mindemellett az Európába közlekedő menetrendszerinti járatok további lehetőséget nyújtanak Izrael elhagyására, és átszállással Magyarországra való hazatérésre. 2 méter szociális távolság betartása, valamint maszk viselése üzletekben, tömegközlekedési eszközökön és közterületeken kötelező.


[link]

2020. jún. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Jól mondod, hogy csak utaznál. [link]
2020. jún. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Akik a konzuli szolgálatot vagy annak honlapját javasolták köszönöm, de azt már elolvastam és onnan tudom, hogy egy útlevél szükséges és egy összegről is olvastam, de az nem volt megadva. A korlátozások augusztus 1-ig vannak meghosszabbítva, ettől függetlenül remélem, hogy fel lesznek oldva.
2020. jún. 30. 08:21
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem is megköszönhetted volna a statisztikát, de beteszem még egyszer, hogy azt is tudd nézegetni.

[link]

Csak tájékotatásképp kb ott tart a járvány náluk ismét, mint március végén. Totál felfelé ívelő állapotban.

Szóval nem reménykedni kellene meg bambán magad elé nézni, hanem értelmezni a dolgokat.

2020. jún. 30. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha esetleg valahogy be is engednenek, 10 napra nem egy zsenialis otlet odautazni mert 14 nap karantennal kezdodne a vakaciod.
2020. jún. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!