Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Piros vagy sárga orszából...

Piros vagy sárga orszából érkezett tesztelése?

Figyelt kérdés

Tudja valaki, hogy pontosan mi a menete a két hetes karantént kiválltó tesztelésnek?


Próbáltam rákeresni, de nem világos, hogy ez hogyan történik. Mert van ahol azt írják, hogy az országba lépés előtt kell.


Meg hogy kerül az ember a házikaranténba a repülőtérről?


Amit láttam azaz, hogy 30e forint körüli árak vannak egy pcr tesztre, de lehet erre még rájön kiszállási díj is. És gondolom, ha kétszer kell tesztelni akkor dupla ennyi.



2020. aug. 24. 15:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Országba lépés előtt akkor kell, ha el akarod kerülni a karantént úgy ahogy van. Akkor hozod magaddal a 2 negatív tesztet (egymástól 48 óra eltéréssel) amit külföldön megcsináltattál és mentesülsz a karantén alól.


Ha teszt nélkül jössz haza akkor hatósági karantén, sárga ország esetén 1 negatív teszttel, piros esetén 2vel tudsz a karanténból szabadulni.


Ha hatósági karanténban vagy akkor nem mehetsz sehova (értelemszerűen) úgyhogy a háziorvost kell hívni hogy küldjön mentőt ami leveszi a vért (a saját költségeden), 1-2 nap múlva megvan az eredmény.


És igen, 30 ezernek a duplája az 60 ezer.


A koronavirus.gov.hu-n minden fent van.

2020. aug. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Megnéztem azt az oldalt és annyi kiegészítő, hogy sárga esetén is két teszt kell, csak az elő ha negatív már ki lehet menni, de meg kell csinálni a másodikat is. Tehát az is 60 minimum, de a kiszállási díj még 15 minimum ahogy látom.


Meg ha itthon intézi az ember, amire lesz eredmény az is akár napok.


Szóval akkor a lényeg ez elég költséges valami, egy átlag útba nem igazán építhető be.


És amiatt, hogy nem tudni mi változik szept 1től, nem mindenhol ez kell e majd, így elég kockázatos most bármi.

2020. aug. 24. 16:28
 3/6 A kérdező kommentje:

ezt még iderakom, mert itt van sok info:

[link]

2020. aug. 24. 16:57
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Üdv újra, ez nyilván a hivatalos folyamat amiről most beszélünk, a gyakorlat lehet egészen más. Magyarország...


Egy ismerősöm tegnap jött haza Romániából. Odaadták neki a határon a piros cetlit, meg aláírattak vele egy nyilatkozatot, és mehetett. A címét se kérdezték meg, hogy hol lesz karanténban. A lázát se mérték meg. Én múlt héten jöttem haza Spanyolországból. Bécsbe repültem (az osztrákoknál is "piros" Spanyolország, de a Kanári meg a Baleár szigetek nem, érdekes módon ők tudnak különbséget tenni a tartományok között és attól még hogy Madridban meg Barcelonában sok az eset, még lehet Tenerifén nyaralni, tisztifőorvos asszonynak ez nem sikerül), onnan pedig autóval simán hazajöttem. Le se kellett lassítani a határon. Valamelyik oldalon (index vagy 444) is volt egy cikk egy 10 fős társaságról akik Horvátországban voltak és az egyikükről amikor hazajöttek kiderült hogy koronavírusos. Tételesen le van írva hogy mit szerencsétlenkedtek velük a hatóságok, össze-vissza jelölték ki a karanténok időtartamát, aki szólt hogy nem jó annak változtattak, a társaság egyik tagja közben mindez alatt visszament Horiba, őt végül el is engedték, etc... Ezer ilyen történet van.


Mindezt csak azért írom hogy egy nevetséges vicc ez az egész korlátozósdi úgyhogy én úgy voltam vele hogy a nyaralást nem mondom ezért le, elmegyek aztán majd valami lesz amikor hazaérek. Mármint olyan értelemben nevetséges ahogy végre van hajtva, mert amúgy meg járványügyileg nyilván rohadtul fontos lenne, hogy ez komolyan legyen véve, és be legyen nem tartva, hanem TARTATVA. De a besorolás is amúgy egy vicc, Új Zélandon hónapok óta nem volt új koronavírusos eset: piros. Amerikában tombol a járvány: sárga. Horvátországban ezresével találják a betegeket: zöld.


Tőlem baromkodjanak, csak ne az én pénztárcámra.

2020. aug. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A tesztelés idejére engedéllyel el lehet hagyni a házikarantént, annak aki sárga országból érkezik.


(6) * A (2) bekezdés és a (3) bekezdés a) pontja szerint hatósági házi karanténban elhelyezett személy kérelmére - amennyiben sárga besorolású ország területéről vagy közigazgatási területről lépett Magyarország területére - a hatósági házi karantént elrendelő határozat kiadására illetékes járványügyi hatóság engedélyezheti a hatósági házi karanténban elhelyezett számára, hogy 48 óra különbséggel, két alkalommal az egészségügyi szakmai szabályoknak megfelelő, molekuláris biológiai vizsgálaton - SARS-CoV-2 teszt - vegyen részt.


Egyébként szeptember 1-től teljesen más rendszer lesz, azt még nem tudni mi...

2020. aug. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

#4 az a gond, hogy most egyikünknek sem férne bele két hét karantén, szóval ezt nem tudjuk megkockáztatni. Pláne nem érezném korrektnek így bejárni munkahelyre kockáztatva, hogy behurcolok valamit, akármilyen kicsit is a kockázata.


És persze az is hozzájön, hogy ki tudja mi lesz szept 1-től.

2020. aug. 24. 17:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!