Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Wizz air-nél a poggyász...

Wizz air-nél a poggyász max.32kg lehet - de ez túlsúllyal együtt? Hány kg van benne a kifizetett poggyászdíjban, mennyi felett kell túlsúlyt fizetni?

Figyelt kérdés
2010. aug. 10. 15:40
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

ezt a wizz honlapján nézd meg, valószínű 20kg, de mivel fapados, eképzelhető, hogy csak 15kg


32kg nál nagyobbat nem emelnek meg. akkor kipakoltatják, hogy dobd ki vagy csinálj vele amit akarsz - mert egészségkárosító hatása lehet a poggyászrakodókra nézve, szóval ez a része jogos.


a túlsúly lehet 8-16 euró/kg közötti, cég függő.


hova akarsz ilyen rengeteg holmit vinni ? :)

2010. aug. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Ha fent lenne a honlapon, akkor nem kérdezném, ott csak az van, hogy max. 32kg lehet, ha meghaladja, nem szállítják. Szerintem nem olyan rengeteg holmi, ha 2 főre nézed, egy hétre-meg ugye van a bőröndnek is súlya.
2010. aug. 10. 16:19
 3/20 anonim ***** válasza:

wizzairnél is max 20 kg lehet a feladott poggyász fejenként ezen felül minden kilóért fizetni kell nem is keveset. és azt írják hogy max 32 kg lehet. tehát ha te fizetnél is akkor sem lehetne 40 kg-os a poggyászod.

tehát magyarul fejenként 20 kg díjmentes ezen felül max 32kgig mehetsz el de akkor fizetned kell.

2010. aug. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Köszi. De miért nincs sehol feltüntetve? Vagy én vagyok ennyire vak? Kb 100* néztem át az oldalt, de sehol nincs, hogy mennyitől kell túlsúlyt fizetni, se az, hogy az mennyi lenne.
2010. aug. 10. 16:27
 5/20 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, legalábbis mikor én wizzairrel repültem fizetnem kellett a 20kg feletti túlsúlyért.
2010. aug. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
igen én is nézem most az oldalukat és nagyon furán van feltűntetve. mert azt írják, hogy maximum 32kg lehet, de azt nem hogy az díjmentes e. és nagyon kétlem hogy egy fapados társaság 32 kg-os poggyászokat díjtalanul szállít, miközben minden társaságnál általában 20, malévnál 23 kg a súlylimit. és mondom utaztam már wizzairrel igaz jópár éve és akkor 20kg felett fizetnem kellett
2010. aug. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
És megosztanád velem, hogy mennyit?
2010. aug. 10. 16:31
 8/20 A kérdező kommentje:
Van poggyászdíjuk, négyezer valahányszáz - azt már lerendeztem, de még mindig nem értem, hogy hány kilós csomagot adhatok fel érte. Én vagyok ennyire uninteligens?
2010. aug. 10. 16:32
 9/20 A kérdező kommentje:

Na végre meg találtam:


Díjtétellel kapcsolatos részletek:

A Wizz Air minden esetben a következő szabályokat alkalmazza:


- Ön jogosult utasként 32 kilogrammnyi feladott poggyász szállítására csomagdíj fejében és egy darab, legfeljebb 10 kilogrammos,55x20x40 centiméter méretű fedélzeti poggyász szállítására, ingyenesen.


Tehát 32kg-ig pakolhatok, nincs túlsúly, ha több lenne, nem veszik fel.

2010. aug. 10. 16:43
 10/20 anonim ***** válasza:

nézd csak ezt most találtam 2009 májusi cikk.


"Wizz Air


A legnépszerűbb hazai fapados társaság épp a héten jelentett be változást a szolgáltatások díjaiban. Amellett, hogy a repülőjegyek árait átlagosan 20 százalékkal csökkentette, népszerűnek távolról sem mondható, hogy a társaságnál az eddigi 20 kg-ról 15 kg-ra csökkentették a feladott poggyász súlyhatárát. Emellett a súlytúllépés díját is megemelték kilogrammonként 10 euróról 15 euróra, ami minden, csak nem utasbarát intézkedés."


tehát ezek szerint díjmentesen csak 15 kg-ot vihetsz és minden plusz kgért 15 eurót kell fizetni. jó kis lehúzás. itt az egész cikk , olvasd el.


[link]

2010. aug. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!