Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Mennyivel éri meg kiutazni...

Mennyivel éri meg kiutazni Londonba?

Figyelt kérdés

Leszögezném, nem mostsanság lenne, hanem ugy kb. 4-5 év múlva, csak előre tervezem a pénzügyeimet.


Szóval itthon diákmunkáznék(khm bejött a korona) abból az összegyűlt pénzől mennék ki és vennék lakást, majd keresnék munkát egy évre kb aztán elkezdeném ott kint az egyetemet. Na most magyarországon esélyem sem lenne 800 ezer ft t keresnem/félév. Angliába gondolom ez lehetséges, mivel ennyi egy egyetemes félév tandíja🥴.


Szóval a kérdésem mennyi összeggel kell számoljak, amit itt magyaron gyűjtők össze és viszem ki.


2020. nov. 28. 21:16
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
100%

Azért ez nem épp így működik és tök felesleges 5 évre előre tervezgetned.

Sporoljal persze ha akarsz, tudsz, de ennyi idő alatt annyi minden történik.


Kezdésnek a repjegy àra, albérlet plusz deposit, de ki tudja mennyi lesz ez 5év múlva...kaja és egy kis tartalék, legalább egy vissza repjegyre.


Azt se tudod 5 év múlva hogy lesz kint a munkavâllalàs, letelepedés.


Munkàt ne akkor keress amikor ott vagy, hanem itthon kezd el, hónapokkal a tervezett utazás előtt.

2020. nov. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
100%

Ha lakást akarsz venni Londonban - miként a leírásban említetted -, akkor olyan 1,5 millió euróval mindenképp kalkulálj.

Ez elég sok diákmunka, a világ bármely táján. :)

2020. nov. 28. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
100%
Eleve nem fogsz tudni csak úgy kimenni, mert már nem EU tagok. Szóval ott nem EU állampolgár leszel, hanem egy migráns.
2020. nov. 29. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
100%
"Szóval itthon diákmunkáznék(khm bejött a korona) abból az összegyűlt pénzől mennék ki és vennék lakást" de aranyos vagy:D körülbelül egy 100 év konzerven élés már csak amire diákmunkából veszel kint bármit is,szóval remélem jó sokáig fogsz élni.
2020. nov. 29. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
100%
16 éve élek kint Angliában. Mivel férjemmel együtt jöttünk ki, így mi már nem akartunk nyolcadmagunkkal egy kis szobában élni. Így lakást béreltünk ami bizony nem olcsó. 16 év kellett, hogy legyen annyi önerőnk, és kapjunk hitelt, hogy tudjunk lakást venni. ( igaz Magyarországon azért vettünk egy szép házat, be is rendeztük) Sem én sem a férjem nem minimálbéresek vagyunk, sőt a férjem kimondottan jól keres. Szóval nagyon nagy álomban élsz , vagy a koronás diákhiteled egy vezérigazgató fizetésével megegyezik, ha azt hiszed kijössz, és már veszel egy lakást, főleg Londonban. Csak halkan jegyzem meg: London a legdrágább város Angliában.
2020. nov. 29. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:

Igen én értem h nem kéne előre tervezni, de melyik tini nem álmodozott a jövőjéről?😄

Amúgy meg 3 év múlva végzek az iskolával és az úgy ha mindet elteszem 3 millió forint. Azért manapság már valtozott a diálmunkások fizetése. Ahova én megyek havi 180 at keresek. Azért az nem kevés sztem.

2020. nov. 29. 08:31
 7/38 anonim ***** válasza:
80%

Esélytelen ha a szüleid nem hordják haza talicskával a pénzt.

Kb napról napra fogsz élni szar meló mellett csinàlhatod a fizetős egyetemedet, nyolcan fogtok egy lakásban lakni vagy napi 2.5 órát ingázhatsz az egyetemre oda-vissza.


Nem tudom miért nem jó egy itthoni egyetem kényelmesen? Londonhoz képest Budapesten is fillérekből lehet megélni emberi színvonalon, nemhogy vidéki egyetemen...

2020. nov. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
84%
Ezt akartam én is írni, van bőven Mo-n olyan képzés, amivel ott is találsz állást, és még mindig jobb a magyar képzés árát fizetni, mint a kintiét.
2020. nov. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
100%
Még Budapesten is teljesen esélytelen lenne lakást venned pár év diákmunkával, de még önerőre se lenne elég. London meg kb. 6x drágább. Még légiforgalmi irányítóként sem keresnél eleget hozzá, sorry.
2020. nov. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:

Kint is dolgoznék persze.


De én londonban szeretnék élni, ami nem lehetetlen. Még ha csak albérletbe is.


Egy ismerősöm megcsinálta. Nulla nyelvtudással kiment és most családja van, orvosi egyetemre jár, saját lakással.

Úgy hogy ők is csórók voltak semmi ismerőssel ott.

2020. nov. 29. 12:30
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!