Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » PCR-teszt birtokában hogyan...

PCR-teszt birtokában hogyan lehet belépni Magyarországra?

Figyelt kérdés

Egyesült Királyságból!

Ha van két negatív PCR tesztem, amit kint csináltattam 48 óra eltéréssel, akkor nem kell Magyarországon karanténba mennem? Vagypedig mindenképpen kell, akár van akár nincs?


2021. jan. 4. 11:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik tesztet mindenképpen itthon kell megcsináltatni.

De most Angliából különösen nehéz a helyzet, tekintettel a módosult vírusra....

2021. jan. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Értem. Tehát akkor elég ha megcsináltatok még kint egyet, a másikat pedig itthon?!
2021. jan. 4. 11:26
 3/8 anonim ***** válasza:

ilyen esetben érdemes a konzuli szolgálatok oldalait olvasgatni. Igen, az angolt is, a magyart is.

Mivel úgy fogalmazol, itthon, gyanítom kiutaznál vírushelyzetben, majd vissza.

Szerencsére van heti kb 3 repülő, és ráadásul bármelyik nap bármelyik határt lezárhatják.

Gondold végig újra, mi az a valami ami miatt te utaznál.

2021. jan. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Autóval szándékozom menni.
2021. jan. 4. 12:44
 5/8 anonim ***** válasza:

4: csekkold le, hogy egyáltalán beengednek-e Franciaországba v. Belgiumba!

Nem teljesen biztos!!!

2021. jan. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok: na megnéztem... Most már nincs lezárva a francia határ, de ennek ellenére nagyon jól nézz körül, mielőtt útnak indulsz autóval!


[link]


"Aktuális:


2020. 12. 23.

A francia hatóságok tájékoztatása szerint 2020. december 23-án 00:00 órakor Franciaország megnyitja határait az Egyesült Királyságból érkezők számára.


A rendelkezésre álló információk szerint a magyar állampolgárok beutazhatnak majd Franciaországba, feltéve, hogy a belépéskor 72 órán belüli negatív PCR- vagy antigén teszttel rendelkeznek. A negatív teszteredményt a francia hatóságok a határátlépéskor ellenőrzik.


2020. 12. 21.

A COVID-19 új változatának Egyesült Királyságban való feltűnésére válaszul a magyar hatóságok – több más országhoz hasonlóan – úgy döntöttek, hogy Magyarország 2020. december 22. napjától 2021. február 8-ig nem fogad repülőgépjáratokat az Egyesült Királyságból.


Ezidő alatt az Egyesült Királyságból közvetlen légi úton Magyarország nem érhető el. A korlátozás az Egyesült Királyságból 2020. december 22-én 00:00 órától érkező valamennyi személyszállító járatra vonatkozik, függetlenül az utasok állampolgárságától. "

2021. jan. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egy teszt Angliában, majd 48 órán belül Magyarországon már meg kell csináltatnod a másikat. Ha mindkettő negítav, kijöhetsz a karanténból.
2021. jan. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi. Igazából a kimenetel könnyebben menne, a hazautazás lenne problémásabb mert egy bizonyos dolog miatt itthon kellene lennem február utolsó napjaiban. De utána vissza mennék.

Ez a tetves mutáns vírus még jobban felborítja azt ami már eleve fel volt.

2021. jan. 4. 13:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!