Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Ha visztek másokat is kocsival...

Ha visztek másokat is kocsival hosszabb útra, mindenkitől elvárjátok, hogy szálljanak be az utazási költségbe? Kik azok, akiktől nem fogadjátok el? Véleményeket is írhattok!

Figyelt kérdés

2021. jan. 12. 15:45
A kérdező szavazást indított:
Mindenkitől elfogadom, elvégre tömegközlekedéssel sem utaznának ingyen.
A családtagjaimtól, és a közeli rokonaimtól nem fogadom el.
A családtagjaimtól, a közeli rokonaimtól, és a barátaimtól nem fogadom el.
Akit elég jól ismerek, attól nem fogadom el, örülök, hogy szívességet tehetek neki.
11 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Amikor én ajánlom fel mondjuk arra visz utam akkor senkitől nem fogadok el pénzt .
2021. jan. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%
Ha amúgy is mennék az adott útvonalon, nem fogadok el pénzt érte. Ha meg kimondottan közös kirándulás, utazás a cél, akkor a barátaimtól elkérem a benzinköltséget, családtagoktól, rokonoktól nem.
2021. jan. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
57%
Bocs, de senki idegent nem viszek hosszabb útra.
2021. jan. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
80%

"Hosszabb út" az nálam a külföldet jelenti.

A páromon ill. a családtagokon kívül senkire nem vagyok kíváncsi, pláne nem hosszú órákon keresztül.

Ráadásul ha valami történne, még én lennék a felelős.

Ezért nem veszek fel stopposokat sem.

2021. jan. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
35%
Nem szoktam senkit vinni a csalàdomon kívül. De ha mondjuk megyek vàsàrolni, és a kollèganőm jelzi, hogy szeretne jönni, nem veszek el pénzt, én úgy is mennèk.
2021. jan. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha egyszeri dologról van szó és nekem nem kitérő, amúgy is arra megyek, akkor nem fogadok el pénzt senkitől. (Nyilván ismeretleneket nem fuvarozok.)

Ha nyaralni, kirándulni megyünk együtt valakivel, akkor a költségeken megosztozunk. Általában családtól nem szoktam elfogadni semmit, a barátoktól ilyen esetben azért igen, hiszen teljesen random, hogy kinek az autójával megyünk. Hogyha az övékkel, akkor én is beszálltam volna. Vagy úgy egyezünk ki, ha közel egálban van a kettő, hogy "figyu múlthéten a mi autónkkal mentünk ide, most a tiétekkel oda, senki nem tartozik senkinek semmivel".

2021. jan. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Csak a nőktől kérem el a költségek felét.

Had érezzék, hogy egyenjogúnak tartom őket.

:)

2021. jan. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Többen írtátok, ez igaz nálam is, hogy ha amúgy is megyek valahova, és közben épp úgy alakul, hogy valaki eljön velem, és útba esik, ahova elviszem, én sem fogadom el, hogy adjon bele az utazásba.

Családtagoktól én sem szoktam elkérni semmit, ha barátokat, ismerősöket viszek, akkor általában megosztozunk a költségeken, de előfordulhat például olyan is, hogy ha korábban valaki tett nekem szívességet (akár azt, hogy máskor ő vitt el engem valahova, de nem fogadott el pénzt), akkor ezzel honorálom, hogy nem kérek tőle utazási költséget.

2021. jan. 20. 14:13

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!