Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Kinek mi a kedvenc városa?

Kinek mi a kedvenc városa?

Figyelt kérdés
Aminek a hangulata leginkább megfogott, vagy csak van benne valami, ami vonz. Van benne valami érdekes. Amit különlgesnek érzel. De ne az, hogy melyikben a legjobb az életszínvonal, ne csak ez legyen a szempont. A világon bárhonnan lehet, akár többet (akárhányat, felőlem 200-at is) is írhattok, ha nem tudtok egyet kiemelni. Nagyon kíváncsi vagyok, ha esetleg van kedved, akkor azt is írd le, miért pont ez. De a sima felsorolás is jó.

2021. jan. 21. 15:30
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Általában a toszkán városok.

Pl. Verona, Sirmione, Velence, Firenze és természetesen a Cinque Terre.

2021. jan. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
79%
Brüsszel. Európa legélhetőbb városa. Mindig is lenyűgözött a sokszínűsége.
2021. jan. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
89%

- Athén: nem kifejezetten szép, sőt elég lerobbant napjainkban, de az utcai hangulat és élet tetszik, rengeteg a zöld, mindig nagyon jól éreztem magam ott

- Dublin: mások szerint unalmas és drága, nekem nagyon bejön, imádom az ódon kocsmákat és valami elképesztő zöldek a parkok, jó a hangulat, nagyon fiatalos

- Kiotó: az ősi hagyományok és a modern futurisztikus világ lenyűgöző keveréke, jelentős kulturális központ, igazán különleges élmény

- Barcelona: a legszebb európai nagyvárosok egyike, Gaudí épületei egyszerűen gyönyörűek, illetve télen is remek úticél, imádom a kajákat

- Kijev: nem a klasszikus felkapott turistacél, de nyitott szemmel járva nagyon érdekes hely. Hasonló kultúra, de monumentalizmusával mégis izgalmas, nagyon jók a kaják

- Jeruzsálem: nagyon jelentős kulturális központ, gyönyörű fekvéssel és nagyon jó piacokkal, építészetileg is érdekes élmény (sok fehér kőépület), kb élő történelemkönyv a város

2021. jan. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
60%
Alicante.
2021. jan. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
87%

Nem sorrendben, de ezek voltak a kedvenceim. Alapvetően a kisebb városokat szeretem, a hatalmas metropoliszok nem nyűgöznek le, két kivétellel - Rio de Janeiro és Isztambul is nagyon tetszett, annak ellenére, hogy mekkora városok. Rio a fekvéséből adódó csodaszép tájak miatt, Isztambul pedig a történelmi és kulturális látnivalók miatt. Viszont Brazíliában és Törökországban is jobban tetszettek a kisebb, eldugottabb, turistáktól mentes helyek :)

Ilyen még talán Hamburg Németországban - meglepődtem rajta, de nagyon élveztem, még nem jártam eddig olyan helyen, ahol be lehet hajókázni egy működő kikötőbe, tök jó élmény volt és maga a város is nagyon dinamikus.

Oslo is csodaszép, az egyik legzöldebb város, amiben valaha jártam.

Olaszországban több városban megfordultam, a fejlett, nagyon európai Torinót és a szakadt, koszos, szakadt Nápolyt is imádtam a sajátos hangulata miatt, de a kis eldugott falvaknál semmi se szebb.

Montenegróban Zabljakot is imádom a Durmitor nemzeti park miatt, de a picinyke Perast volt az egyik legnagyobb élmény.

Granada, Spanyolország - imádtam az építészetet és a város hangulatát, az Alhambra-ban egy hetet el tudnék tölteni.

La Orotava, Tenerife - kilátás, teraszok, épületek, kaja, egyszerűen zseniális. Városnak nem nagyon mondhatni, de Tenerifén La Laguna és Masca mellett a kedvenc helyem volt.

Galway, Írország - egy kis ékszerdoboz, bár Dublinban élek és szeretem, de Galway sokkal jobban tetszik.

Lengyelországban Krakkó, Wroclaw, meg persze Zakopane, de Gdansk-Gdynia is nagyon hangulatos. Teljesen más Szilézia mint a balti része az országnak és mindegyik másért jó.

De még ott van Porto, Reykjavík, Karlove Vary, Lviv, Bretagne szinte összes városkája, Victoria Gozo-n, Moszkva, Edinburgh.. Már most is kisregényt írtam és minden sorral eszembe jut még valami. Nem tehetek róla, nekem az egész világ érdekes 😀❤️

2021. jan. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
73%
Balatonlelle, Tihany, Zebegény és Szeged.
2021. jan. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem baj a kis regény. :) Egyébként olyat is nyugodtan lehet írni, ahol nem járatok.
2021. jan. 21. 17:26
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

"Egyébként olyat is nyugodtan lehet írni, ahol nem járatok."

Azt én inkább nem, mert azokról maximum fantáziálni tudok. Szerintem hiába nézi meg az ember a képeket és a Google utcaképet, mindig teljesen más élmény élőben.

2021. jan. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Bonifacio
2021. jan. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
65%
Varsó. <3
2021. jan. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!