Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Hova költöznétek, Svájcba...

Hova költöznétek, Svájcba vagy vagy valamilyen meleg, tengerparti országba, mondjuk Ausztráliába/Kaliforniába? És miért?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 9. 20:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk a francia Riviera mogotti hegyekbe, ahonnan egy kopes Svajc, a Foldkozi-tenger, es gyonyoru.
2021. ápr. 10. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Meleg, tengerparti országba, de nem gazdag helyre. Jobban szeretem a fejlődő országokat. Vietnám vagy Malajzia lenne leginkább a célpont.
2021. ápr. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én legszivesebben Új-Zélandra.

Hogy miért?

Mert távoli, misztikus, zöld, tiszta, hegyvidéki, de Angolszász országként számomra nagyon otthonos.

Svájc is nagyon tetszik, az a másik kedvencem de azért nem annyira mint Új-Zéland.

2021. ápr. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én Svájcba költöztem, szimplán azért mert itt marha jól keresek, így lesz pénzem arra, hogy nyuggerként oda menjek tengerpartra héderezni, ahova akarok.
2021. ápr. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én egy horvát Adriával is beérném, az is ugyanúgy mediterrán, mint Kalifornia. S az még nincs is messze, legalábbis innen Baranyától.
2021. máj. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
#5 már most szívesen laknék horvátban, ugyanakkor ez csakis magára az ottlétre igaz; a teljes ottani életre pedig inkább az igaz, hogy Csak_Akkor mennék mihamarabb oda, HA tuti lenne, hogy lenne is miből élnem És meg is élnék, hiszen ne azért menjen bárki külföldre, hogy még úgy se éljen meg mint itthon ‒ de ha meglenne, hogy miből élek (tudnám az itthonról induláskor is, hogy elindul a szekér, és még a továbbiakban is menésben marad a szekér), akkor simán ott laknék, mert vágyam, hogy sokkal többet lehessen a természetben úszni mint ami itthon lehetséges ‒ ha messzire költöznék, akkor lehet, hogy ott még tél sincs, viszont az nagyon-nagyon is messze van ‒ ha pont HR-ba, akkor tél az ugyan van, de megfelelő hidegvíz-megszokással eljutnék oda, hogy max télen nem úszok a tengerben és azon kívül bármelyik nem_viharos napon, már az is sokkal több annál az időnél, ami MO-on nyár (az azzal egyező idő is HR-ban kicsit hosszabb, de még azon kívül is úsznak a helyiek, pedig ők se „finnek” xD), és az közel van, könnyebb onnan karácsonyra hazalátogatni mint a világ másik feléről
2021. nov. 25. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
6. Ez így van. Most én szívesen laknék ott. Jó látni, ahogy összefognak az emberek a Covid fasizmus ellen. Itthon ez csak egy édes álom.
2021. nov. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

@7 Igen. Itthon már az is csak édes álom, hogy egyáltalán bármiért összefognának az emberek. Max egy dolog közös bennük, hogy mind birka, ám az összefogás nélkül is megy ‒ bármi mást mindenki egyként tenni már képtelen.

A komment korábbi és vidámabb felére: hallanom már ezelőtt is sikerült arról, hogy a horvátok mentalitása mennyivel jobb mint a magyaroké. Ha a vírusnak nem a politikai, hanem valós oldalát nézzük, létezik az nyáron is, ennek ellenére is mi van, hazánkban mindig úgy táncolnak az emberek ahogy a politika fütyül (nyáron „nincs is vírus”, télen meg be vannak sokan f0sva), HR-ban meg nyáron, annak legturistásabb részében is kedvesek és vendégszeretők a helyiek, örülnek, hogy pont hozzájuk mentél. Benne vagyok HRo-s fb-csoportokban (magyarok persze maguk a csoportok), a legtöbb tagnak a nyaralás és az ország a lényeg, nem a politika, és már többen is írtak az előző mondatomhoz hasonlót. Sajna még a mai napig csak hallottam és nem tapasztaltam élőben, de már egyre jobban várom, hogy mikor fogom. :)

(újra #6 voltam)

2021. nov. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
8. Crikvenicáról tudok én nyilatkozni. Az egy paradicsom, nagyon megtetszett, mikor arra jártam, 2 éve, szép hely, kedves emberekkel, egyedül mondjuk a szállásadóval volt konfliktusom, de az meg mondjuk francia volt. Ne is mondd amúgy, itthon egy ismerősöm szerint most van mindenidők legnagyobb békéje, a háborúval, pestissel példálózik. Szerinted? Ennyire kimosta az itthoniak agyát a média? Egyébként én is megfigyeltem, itthon tiszta politika az egész.
2021. nov. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!