Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Indiában tényleg olyan sok...

Indiában tényleg olyan sok ember van az utcákon, mint ahogy a híradásokban mutatják?

Figyelt kérdés
Nem tudom eldönteni, hogy épp csak egy forgalmas közlekedési csomópontot mutatnak netán a tv-ben, csúcsidőben, vagy kb. mindig emberek tömkelege van az utcákon? Ennyire túlszaporodtak valóban, vagy pedig csak épp mindig azokat a képsorokat választják ki a híradásokban, mikor emberek tömege özönlik az utcákon?
2021. ápr. 21. 19:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%

Az utcákon senki sincs.

Mindenki a vonatokon van.

:)


[link]

2021. ápr. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%

India elég nagy...

Budapesten ugyanannyian vannak az utcákon, mint Felcsúton?

2021. ápr. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Elképesztő! :)

Én, mikor először láttam ilyen képeket (tehát akkor még nem videót) indiai vonatokról, el sem akartam hinni, hogy ez valóban így van, azt hittem, hogy csak valahogy a poén kedvéért felmásztak rá emberek, természetesen egy álló vonatra. Ekkor még nem sokaknak volt internetük otthon, nekem sem, tehát nem arról volt szó, hogy nyakra-főre neteztem, videókat néztem.

Szentül meg voltam róla győződve, hogy ilyen a valóságban nem létezik, hogy emberek így ellepnek egy vonatot. :D Azt hittem, hogy csak egy szerkesztett fotó vagy viccből készítették a képet, és csak a fotó kedvéért mászott fel ilyen sok ember a vonatra.

2021. ápr. 21. 20:10
 4/12 A kérdező kommentje:
Persze, nem annyi ember van Felcsúton, de inkább azt emelném ki, ha pl. Pestten hasonlítjuk össze Indiát, hogy az indiai felvételeken kb. egymás nyakán vannak az emberek, olyan szorosan követik egymást, Pesten azért ez nincs így.
2021. ápr. 21. 20:13
 5/12 A kérdező kommentje:
A vonatvezető ki se lát az ablakon!
2021. ápr. 21. 20:15
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
India hatalmas. Egy élet kevés bejárni az egészet. Volt alkalmam ott nyaralni, és igen amikor nyaraltunk, nekem is feltűnt az a rengeteg ember. Új- Delhiben a fővárosban tényleg sokan vannak az utcákon. A vezetés kaotikus. Mintha nem ismernék a kresz szabályait, csak a duda érvényesül. Már az is csoda, hogy gyalogosként túléli az ember egy zebrán átmenést. Fővárosban turistaként eleve úgy érzi az ember, hogy nyomulnak, hogy még több embert láss..A szagok, a fiatalok "pörgése", hogy sietnek mindenhová. Az idősek lassú sétái mind érdekes, és furcsa. Helyi piac sokassága, a gyorsan pörgő nyelvük, és az a fura tekintet amikor észreveszed, hogy bámulnak, mert fehérbőrű vagy. Pedig már ez sem egyedi, mert sok fehér turista van. Váránasziban viszont sokkoló volt az emberáradat( pedig figyeltünk, hogy véletlenül se akkor nyaraljunk amikor Indiában nemzeti ünnep van) Sokkoló volt a tárdalami ranglétra megkülönböztetése, még maguk között is erősen figyeltek erre. Váránasziba kimondottan a Gangesz folyó miatt mentünk. Számomra az is nem tudom mit írjak (sokkoló? megrázó?) volt, hogy a folyó nemcsak koszos volt, hanem büdös is, és egy csomó ember benne fürdött. A taxis mondta, hogy az egy rítuális fürdés. Mesélte, hogy sokszor a part mellett halottat égetnek, és hamvait a folyóba szórják. ( így biztosak abban, hogy nem születnek újjá.) Szerencsére akkor nem volt égetés. Ott a parton iszonyú sok ember volt. De a folyótól távolabb már kevesebb ember volt, és csodás épületek. De összeségében tényleg sok ember van ott ahol nagyobb városok, vagy szenthelyek vannak.
2021. ápr. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Te kb. azt kérdezted, hogy "Görögországban tényleg minden ház fehér?" mert te láttál egy képet, amin minden ház fehér volt. Vagy "Magyarországon tényleg mindenhol szobrok vannak a hegyek tetején?" csak mert a Gellért-hegyen van.

Budapestet se lehet összehasonlítani Indiával mivel az előbbiben kb. 2 millióan laknak és egy város, az utóbbi meg egy ország majdnem 1,5 milliárd emberrel.

Indiában is van, ahol sok az ember és van ahol kevés. Ennyi.

2021. ápr. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem mindenhol, de a nagyvárosokban tényleg minden tömve van emberekkel. Nyilván a falvakban, kisvárosokban másképp van.
2021. ápr. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
30%

@6 Jó hosszú életű ember lehetsz, mert Varanásziban az elmúlt 400 évben nem nagyon volt olyan időszak, hogy a két szélső ghatnál ne égettek volna holttesteket.


A kérdésre válaszolva: a filmek Indiája Észak-India, leginkább Uttar Prádes. Az ottani népsűrűség tényleg nagyon magas, Delhiben meg Varanásziban is egymást tapossák az emberek, viszont sok olyan régió van, ahol ennél sokkal ritkásabban laknak. A zsúfolt vonatok jellemzően nem is indiai, hanem bangladesi képek, azok is főleg muszlim ünnepek előtt készülnek, amikor egy másfél Magyarországnyi területről próbál 160 millió ember hazajutni a rokonaihoz. Egy átlag indiai másodosztályú vonat maximum kopottasabb egy magyar gyorsvonatnál, amúgy pont ugyanúgy helyjeggyel utaznak az emberek, csak kaját is adnak.

2021. ápr. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
100%
Egy régóta Budapesten élő indiai ismerősöm mesélte, hogy amikor ide költözött, eleinte zavarta is, hogy itt ilyen "kevesen" vannak az utcán, hiányérzete volt, barátságtalannak érezte :)
2021. ápr. 21. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!