Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Egy dolgozó ember hogy mehet...

Egy dolgozó ember hogy mehet el nyaralni?

Figyelt kérdés

Ha mondjuk egy évben egyszer el szeretne menni egy hétre nyaralni megteheti? Vagy ha 5 napot szeretne valahol eltölteni+2 nap arra kell, hogy előkészüljön, csomagoljon, menjen a reptérre vagy bármi.


Van egy évbe maximum számú napja amit kivehet és kiveszi egyszerre és akkor így elmehet ahogy írtam?

Vagy hogy működik ez?



2021. máj. 4. 14:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%
Ha szabit vesz ki akkor igen sztem csak nem tudom az hogy működik
2021. máj. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%

Minden dolgozónak van szabadsága, kinek több, kinek kevesebb.

Ha nem számítjuk a mostani Covid megszorításokat, azalatt az idő alatt azt csinál, amihez kedve és pénze van.

Nem is értem a kérdést, nincs családod?

Gyerekkorodban nem voltál nyaralni?

2021. máj. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 D. Brasco ***** válasza:
81%

Minek koszonhető az elmult pár napban ez a sok ostoba primitív kérdés?!?

Minden normalis bejelentett munkahelyen dolgozo embernek van szabadsága,ha jol emlekszem otthon évi 25nap jár(minimum) aminek a felével te rendelkezel a masikkal meg a munkaadód (hivatalosan)

Ez böven több is mint az altalad valozt 1 het vagy 5 nap......szoval nem is értem a kerdest....

2021. máj. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
68%

Elméletileg minden évben egyszer 14 egymást követő napra mentesülnőd kell a munka alól (ebben benne vannak a hétvégék, ünnepnapok is). Kivéve ha olyan szar munkaköröd van, mint nekem, mert akkor benne van a szerződésben, hogy erről lemondok :(.

Viszont 7 napról mindenképp te rendelkezel, azt akkor veszed ki, amikor akarod. Munkahelytől függ, hogy a többit hogy adják ki, általában egyeztetnek veled; nyilván egy egyhetes nyaralás nem életszerűtlen, ehhez minden munkahely szokott alkalmazkodni.

2021. máj. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
85%
3: 20 a minimum, és 7 nappal rendelkezik a munkavállaló.
2021. máj. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Kedves idegen, ki most zuhantál le közénk a Marsról!


Itt van olyan hogy dolgozó, meg olyan hogy nem dolgozó. Ha dolgozó nem dolgozik, szabadságot vesz ki. Szabad, azaz azt csinál, ami akar.

Van egy minimum, talán 15 nap. A legfiatalabbnak ennyi jár. Ez kivehető egyszerre, de lehet 15×1-1 nap is.

Az időpontról a munkaadó dönt, de figyelembe kell venni a dolgozó kéréseit is. Évente egyszer kötelező egyben két naptári hetet kiadni.

Ez azért fontos, mert a rekreációhoz kell ennyi idő. 1-3-5 nap kevés.

De ha két hét alatt kapál vagy tengerparton hűsíti magát, abba a munkaadójának nincs beleszólása.

2021. máj. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
2: nekem is kicsit UFO-snak tűnik a kérdés, vagy legalábbis üvegbúra alól jövőnek.. :)
2021. máj. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

D.Brasco: csak az elmúlt napokban vagy három kérdés, egyetemistaként, hogy mi az az adó, és hogyan kell adózni, ha elmegy dolgozni...

És ez még a szoftosabban gáz kérdés. :-D

2021. máj. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Még azt is írjátok oda, hogy 15 MUNKAnap, mert ha ennyire világtalan, azt fogja hinni, hogy csak két hét.


HÁROM hét! :))

2021. máj. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

De nem három. 20 munkanap az alapszabadság, ehhez adódnak hozzá az életkor és egyéb jogcímen megszerzett plusz napok.

Egyébként ahogy előttem leírták. Egyezteti az ember előre a munkahelyén, hogy mikor és mennyi időre szeretne szabadásgot kivenni, és jó esetben el is engedik. A munka törvénykönyve szerint a szabadság valahány százalékával rendelkezhet a munkaadó olyan értelemben, hogy akkor kell kivenni, amikor ő mondja (pl. gyárak kötelező leállása), de nem az összeset.

2021. máj. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!