Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Erdély( ha úgy tetszik Transzi...

Erdély( ha úgy tetszik Transzilvánia) hogyan lett a "kísértetek földje"?

Figyelt kérdés
Nem tudom egyes fantáziadús írók hogy vannak vele, de én, sok magyar szerintem többet láttunk a "kísértetek földjéből", mint akik kifigurázták a halloweenhoz hasonlóan (mint a halál ünnepe, mindenféle halállal kapcsolatos dolog kiparodizálása). Engem személy szerint inkább emlékeztet a kísértetek földje egy otthagyott szovjet lakótömbre kátyúkkal, mint kísértetek földjére, bár ez az én személyes véleményem. Viszont hogyan lett a fantáziadús rémtörténetírók álltal Erdély a kísértetek földje.
2021. máj. 16. 23:01
 1/3 molnarmarcell21 ***** válasza:
80%
Úgy, hogy volt egy népszerű 19. századi regény, a Drakula :)
2021. máj. 17. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Erdélyt,úgy is hívják mint Tündérország.

Ott valamikor tündék és más fura lények éltek csatáztak .

2021. máj. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Egyrészt Drakula miatt, másrészt meg a sok helyi szörnyes mese és monda miatt.

Menj ki egyszer egy kis székely faluba, az öreg Józsi bácsiktól tudomást szerezhetsz fél temető szellemről és három rezervátumnyi farkasemberről.

2021. máj. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!