Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Mi van akkor, ha a két ország...

Mi van akkor, ha a két ország között nincs megállapodás?

Figyelt kérdés

Pl. Magyarország és Szlovákia között a védettségi igazolvánnyal kapcsolatban van megállapodás, tehát elfogadják egymás véd.igazolványát.


De mi van, ha nincsen a két ország között, mint pl. Németország és Ukrajna megállapodás (ha jól tudom nincs, de javítsatok ki, ha tévednék). És tegyük fel valaki német védettségi igazolvánnyal szeretne Ukrajnába utazni, akkor egyszerűen nem engedik be?


Illetve ugyanakkor a külföldieknek a beutazáskor olyan, a COVID-19 betegség gyógyítására kiterjedő egészségügyi biztosítással is rendelkezniük kell, amelyet Ukrajnában bejegyzett

biztosító cég állított ki, illetve olyan külföldi biztosító, amely rendelkezik ukrajnai képviselettel vagy szerződéses alapon ukrajnai partnerrel.


Szóval a saját (német) egészségbiztosítás az már nem is jó? Ami elvileg minden fedez? De a pár eurós ukrán biztosítás bezzeg igen? Mekkora h*lyeség már.


Tudna nekem valaki ebben segíteni? Most komolyan nem engednek be?



2021. jún. 16. 17:06
 1/6 A kérdező kommentje:
Avagy védettségi kártya.
2021. jún. 16. 17:09
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a kérdést nem itt kellene feltenni, hanem az ukrán konzuli szolgálatnál. Biztos vagyok benne, hogy meg fogják mondani, milyen feltételekkel utazhatsz be Ukrajnába.
2021. jún. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb országban nincs ez az őrület. Németországba pl bárki beutazhat alacsonyan fertőzött területről.
2021. jún. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.


#2 Igen, így van. Nem is értem az egészet. Ilyen helyzetben nem kellene ilyesmivel foglalkozni, hogy ki és hol kapta meg az oltásokat stb, lényeg, hogy megkapta végre.

2021. jún. 16. 20:47
 5/6 anonim ***** válasza:

Olvasd el:


[link]

2021. jún. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Csak nálunk fontos ez a hülye kártya mindenhol máshol leszarják. Néhány helyre nem kell már semmi néhol még elég a teszt is. De ha haza jössz akkor kell a kártya különben karantén. Vagy két teszt negyven ezerért és akkor is öt napot le kell tölteni karanténban.
2021. jún. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!