Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Lehet a Balatonnál sátrazni?

Lehet a Balatonnál sátrazni?

Figyelt kérdés
Szabadstrandra szeretnék elmenni, ha felállítok egy sátrat és napokig ott maradok az baj? Esetleg büntetendő? Nap közben strandoláshoz sokan felállítják azt tudom, viszont éjszaka is marafhat a sátor a tópartnál vagy csak nappal?

2021. jún. 29. 23:40
 1/9 anonim ***** válasza:
25%
Szabadstrandot is bezárják éjszakára a Balatonnál
2021. jún. 30. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
84%

Egy helyben vadkempingezni csak egy éjszakára szabad Magyarországon, tehát biztos, hogy napokig nem maradsz ott. De ez eleve csak erdőre vonatkozik, belterületre nem. Nagyon meglepődnék, ha az önkormányzatok a Balatonnál nem tiltanák rendeletben a köztéri sátrazást. Egy rakás szabadstrandon van is kint sátrazást tiltó tábla. Plusz még az életben nem láttam embereket szabadstrandon sátrazni, pedig itt élek a tó mellett. Valószínűleg aki mégis megpróbálja, azt elég gyorsan megtalálják a rendőrök.


(1-es, természetesen nem zárják be a szabadstrandot, ezt a hülyeséget. A legtöbbnek kerítése sincs.)

2021. jún. 30. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. Az egyest mondjuk én se értem, hogy mire gondolhatott egyáltalán. De akkor 1éjszakát viszont szabad?
2021. jún. 30. 01:40
 4/9 anonim válasza:
100%
Olvastad a hozzászólásomat? Minden önkormányzat maga szabályozza, de szinte biztos, hogy mindenhol tiltva van. Érdeklődj utána annál az önkormányzatnál, amelyiknek a területére menni akarsz. Vagy egyszerűen menj oda és verd fel a sátradat, ha este vered fel és hajnalban távozol, van esély rá, hogy nem kap el a rendőr.
2021. jún. 30. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
84%

"1-es, természetesen nem zárják be a szabadstrandot"


Nem tudom, hogy van most, de pl. csopakra jártam régen sokat. Korábban ott pl. nem zárták, éjjel lent sétálgattunk a parton. Késöbb viszont zárogatták, de jó ideje nem voltam

2021. jún. 30. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%
Mondjuk most jut eszembe, az nem volt szabad, csak este zárás után régebben nyitva hagyták, és éjjel ingyen be lehetett menni.
2021. jún. 30. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Gondolod, te lennél az egyetlen, akinek ilyen ötlete támad? Belegondoltál, milyen ocsmány dzsuva lenne a parton, ha tucatjával táboroznának mindenféle népségek ingyen a parton? Na ugye.


Nem véletlenül tiltják ezt az önkormányzatok. Nyilván a kontroll szintje eltérő, de van, ahol nem kérdeznek, hanem rögtön ötszámjegyű csekket írnak.

2021. jún. 30. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Akkor bocsi a keszthelyi szabadstrandot tuti bezárják biztonsági őr is van. Nem ismerem az összes szabadstrandot a Balatonon, de masnem polgárörség ránéz éjszakánként mert nyáron olyan bulik szoktak lenni, hogy reggelre tuti belefullad valaki.
2021. jún. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Kései Sirató ***** válasza:
67%
Rengeteg kemping van a Balatonnál, miért nem oda akarsz menni?
2021. júl. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!