Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Ha Kárpátalja ennyire élhetetl...

Ha Kárpátalja ennyire élhetetlen lett néhány éve, miért vannak még, akik eltökélten MARADNI akarnak? Ilyeneket olvasok rendszeresen: munka alig, ha van halálra dolgozod magad, fizetés 6000 hrivnya, nyugdíj 2000, egészségügy romokban. Tényleg érdekel!

Figyelt kérdés

Valóban rendkívül érdekes számomra azon kevés ember megléte, akik ezek után is maradni akarnak és segíteni akarják a többi ott maradt magyart.


Vajon mi motiválhatja őket, ha még az ukránok is el akarnak onnan jönni, nem csak a helyi magyarság túlnyomó többsége?


És akkor a kirekesztő és megbotránkoztatóan nevetséges nyelvtörvényről még nem is ejtettünk szót...



2021. júl. 12. 20:05
 1/8 anonim válasza:
100%

Szia.

Sokan vannak akik tanulatlanok vagy pedig öregek

Emiatt is nem mennek már sehová

Vagy mint én

Aki még itt tanul.

Utánna persze én is eliszkolok.


Egy kárpátaljai magyar

2021. júl. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
Ingatlanpiac is döglött, semmi nélkül meg nem tudsz elmenni.
2021. aug. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Kettes! Ezt hogy érted? Megkérhetlek, hogy fejtsd ki bővebben? Megköszönném!


Illetve, ha szabad érdeklődnöm: hány éve laksz (már) Kárpátalján? Ismerőseid (családtagok és barátok - mindnek véleménye érdekel! :) komolyan kérdem ezt!), vagy éppen Te eljönnének/eljönnél onnan, vagy (ha tudnának/tudnál) inkább Kárpátalján próbálnának/próbálnál meg boldogulni?

2021. aug. 15. 16:41
 4/8 anonim válasza:
100%
Eljönnénk, csak új építésű házunk van, és nem szeretném itthagyni, hogy szétlopják. Eladó egyébként, de nincs túl nagy érdeklődés. Inkább az ilyen 6-8 MFT árkategóriában vesznek az emberek, ha vesznek. Próbáljuk eladni, mert gyerekkel pénz nélkül másik országban 0-ról kezdeni nehéz. Így legalább lenne tőkénk. Mindkettőnk családja is kárpátaljai
2021. aug. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

1. Túl idős már a költözéshez.


2. Nincs tőkéje a költőzéshez. 40-50 ezer forintokat keresnek. Abból nehéz itt újrakezdeni az életüket.


3. Nem akarják az idős, beteg szüleiket hátrhagyni.


Ezen három indok egyike, vagy keveréke. Sajnos aki teheti, elhúz onnan. (megértem, én is eljönnék)

2021. aug. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Te mely városból (községből?), vagy járásból írsz?


Gondolom a lehetőségek hiánya, a kevés fizetés, meg most ez az újabb kisebbségeket még inkább ellehetetlenítő nyelvtörvény, ami miatt mennél te is.

2021. aug. 23. 16:35
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én Pest megyéből írok, csak szoktam olvasni az interneten, és használom a józan eszemet. :)
2021. aug. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Remek... Akkor én ezek szerint hatan vagyok.


:D

2021. aug. 23. 16:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!