Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Ha külföldön fizetek a magyar...

Ha külföldön fizetek a magyar kártyámmal, rosszabbul járok, mintha váltanék kp-t és azzal fizetnék?

Figyelt kérdés

Tehát ha olyan országban, ahol nem forint van, ott ha én a forintos kártyámmal fizetek, úgy tudom valami 2x-es átváltáson megy át a pénz és rosszabbul váltják emiatt, mintha a pénzváltóban itthon veszek fel külfőldi pénzt.

De ez zavaros, nem pontosan tudom hogy megy ez. Ha nem erurós országba megyek, akkor először a forintot euróra, majd az eurót váltja a bank az adott ország pénznemére? Ha eurós országba megyek akkor is hátrányosan jövök ki, vagy akkor nem?

Tehát érdemes pénzt váltani itthon vagy nem járok rosszul a kártyás fizetéssel?


2021. júl. 17. 16:39
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja OTP-s vagyok, ha ez számít
2021. júl. 17. 16:40
 2/10 anonim ***** válasza:
86%

Inkább az számít, hogy mennyire versenyképesen tudnád azt a külföldi valutát Magyarországon váltani a középárfolyamhoz képest. Esélyesen nem nagyon, kivéve olyan ritka esetek, mint a szomszédos országok valutái, és még ott is fel kellene kutatnod a legolcsóbb váltót.


A kártyás fizetéssel alapvetően sehol sem jársz rosszul, mert mindkét váltás a Visa/Mastercard által megszabott központi árfolyamon történik, esélyesen 1% alatti összeget "veszítesz" a két váltáson.


Ha felajánlja kint, hogy forintban fizess, azt mindig utasítsd el, az a legnagyobb lehúzás. Olyankor az említett helyi valuta > euró > forint központi árfolyamú váltást lecseréli egy önkényes, szándékosan rosszra megállapított árfolyamú helyi valuta > forint tranzakcióra, amin akár 6-8%-ot is bukhatsz. Mindig, mindenhol a helyi valutában fizess.

2021. júl. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
#2-re hallgass, igazat beszel.
2021. júl. 17. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Jah amit a POS terminál felajánl azt mindig el kell utasítani, de ha ATM-nél veszel ki pénzt többnyire ott is, bár vannak kivételek.
2021. júl. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A 2.-s bulyeseget beszel. Kartyasfizetessel szinte mindig jobban jarsz mert ha valtasz az valuta vetel/eladas, ha kartyat hasznalsz az deviza vetel eladas. De nem kozeparfolyamon hanem deviza eladasi arfolyamon ami meg mindig jobb mint a valuta eladasi. A kartyadtol is fugg, mig MC EUR alapu addig a ViSA USD alapu. Ha pl Mexikoba mesz VISA kartyaval akkor eloszor a forintot USD-re valtjak majd az USD-t peso-ra. Ez ket deviza valtas. Ha itthon tudnal pesot venni jo aron akkor akar jobban is jarhatnal de ez nem fog menni. Hasznalj Revolut kartyat havi 350E forintig nagyon jo arfolyamon valt, sokkal jobb mint barmelyik itthoni bank.
2021. júl. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

#5: miért, ez a revolut teljesen ingyenes?:)


Tehát ezek alapján úgy értem, hogy mindenképp előnyösebb a kártyás fizetés, de semmiképp se rosszabb.

Egyébként eurós országba megyek

2021. júl. 17. 23:03
 7/10 anonim ***** válasza:

6

Semmi sem ingyenes a mai világban. A Revolutnak is megvannak a hátulütői meg a rejtett költségei. Wise dettó.

2021. júl. 17. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
#7: nyilván semmi sem ingyenes, de annyira okoskodott ezzel az 5ös válaszoló, mintha ingyen lenne. Ha egy évben egyszer elutazom egy hétre külföldre, nem fogok semmiféle plusz kártyát fizetni:D ez teljesen logikus
2021. júl. 17. 23:07
 9/10 anonim ***** válasza:

8

Akart valami okosat mondani biztos valamelyik csöves haverjának van és az előadta hogy mennyire jó ő meg elhitte.

2021. júl. 17. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A revolut ingyenes. Havi 75E forintnak megfelelo osszeget vehetsz ki ingyenesen kulfoldon, 350E forinak megfelelo osszegben vasarolhatsz ingyenesen havonta. Erdemes hetkozben hasznalni mert hetvegen a valtashoz hozzajon meg egy kicsi. Ingyenes bankkartyat kapsz, nincs havidij, nekem VISA van paromnak MC, nem a csoves haverjaimnak. En ugy hasznalom hogy pl tudom hogy 100 Usd.ert vennek repulojegyet akkor ratoltok a magyar kartyamrol 100 usd-nek megfelelo forintot es el is koltom. Nem tarolom rajta sok penzt, most is kb csak 20E forint van rajta. Ja es barmilyen valutanemben vezethetsz szamlat.

De a te dontesed, itt masok biztosan jobban tudjak nalam. De ha van egy csepp eszed akkor a revolut oldalan utanaolvasol es nem itteni idiotaktol tajekozodsz. Azert kerdezd meg a 7.-t hogy o is mondja mar el mik a rejtett kootsegei es hatulutoje. En elmondtam az elonyeit szeretnem tudni a hatranyait is.

2021. júl. 17. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!