Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Mikor kell tartózkodási...

Mikor kell tartózkodási engedély Ausztriába?

Figyelt kérdés

A vőlegényem félig osztrák félig magyar. Én itt Magyarországon a munkahelyen felmondtam és elintézte a munkanélkülit. Vagy 3 hónapig még Magyarországon lesz tb ellátások. Jövőhéten Ausztriába költözöm vele ahol nem lesz állami munkam egyelőre. Maximum januárig maradnánk úgy néz ki

Kérdésem az lenne hogy kell e tartózkodási engedély ez időre és mi a további teendőm?



2021. júl. 24. 18:56
 1/6 anonim ***** válasza:
A völegényed lusta utánanézni az osztrak szabályoknak??
2021. júl. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

[link]


3vhónapot meghaladó tartózkodás esetén

2021. júl. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
nem úgy van, hogy bármely EU-polgár az EU bármely pontján bármennyit lehet? (avagy „hazám” az EU teljes egésze)
2021. nov. 25. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#3: lehet, de bizonyos időkorlátok vannak.

Lsd. fölötted lévő linkben.

2021. nov. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
néztem a linket, amire nekem összesen egy EU-logó jött be xD/"xD"
2021. nov. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Akkor tessék, itt egy szöveges:

[link]


"Valamelyik európai uniós ország állampolgáraként (vagyis uniós polgárként) Önnek joga van ahhoz, hogy egy másik uniós tagországba költözzön, ott munkát vállaljon, tanulmányokat folytasson, állást keressen, vagy nyugdíjasként ott letelepedjen.


Érvényes személyazonosító igazolvány vagy útlevél birtokában Önnek joga van legfeljebb három hónapig egy másik EU-országban tartózkodni anélkül, hogy ott letelepedne. Előfordulhat azonban, hogy tájékoztatnia kell ottlétéről a fogadó ország hatóságait. Ha három hónapnál tovább kíván maradni, a fogadó ország megkövetelheti Öntől, hogy jelentkezzen be az illetékes szervnél."

2021. nov. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!