Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Vonatjegynél kell nézni hogy...

Vonatjegynél kell nézni hogy hanyadik vagon/hanyadik ülőhely, vagy tárgytalan?

Figyelt kérdés
Jövőhéten megyek Debrecenbe, vettem jegyet online és írja hogy xy kocsi, xy ülőhely, ez tárgytalan vagy bekell tartani?
2021. júl. 31. 16:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Illik betartani. Ha nem teszed, ne nagyon pakolj szét és pláne ne vágj pofákat, ha valakinek oda szól a helyjegye, ahol épp ülsz és mindenképp ragaszkodik ahhoz a helyhez.
2021. júl. 31. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ja értem, de a kalauz nem fog érte szólni igaz? Szóval ha valaki oda ül akkor csak átmegyek máshova
2021. júl. 31. 16:09
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha van konkrét helyjegyed, miért fáj betartani, de komolyan?

Ha valaki társasággal utazik, és emiatt variál, az oké, de neked szálegyedül nem full mindegy, hogy a helyedre ülsz??

A hozzád hasonlók miatt szívunk a záhonyi vonalon minden alkalommal, sose lehet balhé nélkül a helyünkre ülni...

2021. júl. 31. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
72%
Leülsz szépen a helyedre, aztán ha elindult a vonat átülsz máshová, ha akarsz.
2021. júl. 31. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Kora reggel megyek, nem hiszem hogy kora reggel telve lenne a vonat, és akadályozná hogy bárhova leüljek
2021. júl. 31. 16:53
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

#3

És tényleg. Láthatod még a vonaton sincs és már balhézik :D


A jegyvizsgáló is szólhat, hogy neked nem oda szól a jegyed és menj már onnan. Főleg ha másodosztályú a jegyed és az első osztályra tévedsz. Ha meg nagyon okoskodsz még lehet ad büntit is.


Nem vagy kötelező betartani a dolgot, de azért ajánlott. Nem olyan nehéz és bonyolult dolog. De ha fáj betartani, akkor nem kell olyan vonattal menni ami helyjegyes. Akkor tényleg oda ülsz ahová akarsz, kivéve a mozdonyvezető székjére. Ha csak állni tudsz akkor állsz, ha a földre ülnél megteheted. Ott tényleg mindent szabad.

2021. júl. 31. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

De indokold már meg, hogy miért akarsz átülni máshova? Miért nem jó a nevedre szóló helyjegy? Az új rendszerben már kiválaszthatod az ablakot, az asztalt, épp csak a konkrét számot nem, mi az, ami még így sem felel meg, hogy te már most előre fixen tudod, hogy te biza máshova fogsz ülni?

Mert ha leül melléd egy szabolcsi naccsalád (no offense, én is szabolcsi vagyok), akkor értem, hogy úgy döntesz, a vagon másik fele szimpibb. De ezt ugyebár nem látod előre...

2021. júl. 31. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Na, ez pont ma jött szembe...

Témába vág.


[link]

2021. aug. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha nem ülnek ott, nyugodtan leülhetsz, de ha jön valaki, akinek oda szól a jegye, vagy ha a kalauz szóvá teszi, akkor udvariasan elnézést kérsz és átülsz a saját helyedre (vagy ha nem zavar a fentiek ismétlése, akkor máshova, ahol épp nem ülnek még)...


Velem is elő szokott fordulni, hogy nincs kedvem elmenni a saját helyemig, ezért előbb leülök valahova. Van, hogy hamar jön a hely tulajdonosa, van hogy csak jóval később. Amíg kulturáltan viselkedsz és normálisan kommunikálsz másokkal, addig nincs gond.


Kora reggel is tele tud lenni a vonat. Sokan utaznak kora reggel, pl. munka vagy suli miatt (tudom, iskola szünet van, de tanfolyamok ilyenkor is lehetnek, akárcsak különféle iskolai táborok, amik reggel kezdődnek).

2021. aug. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!