Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Mi ennek a vízesésnek (vaggy...

Mi ennek a vízesésnek (vaggy pataknak) a neve?

Figyelt kérdés
Még 2012 körül, amikor általános iskolás voltam, szerbiai magyarként egy kiránduláson vettem részt Erdélyben. Nagyon szép kirándulás volt, több helyen jártunk, de én nem tudtam, hogy hol vagyunk pontosan, sőt már nevekre sem emlékszem. A vízeséshez egy hosszú út vezetett, legalább 30 perc volt, de akár másfél óra is lehetett. Egy patakról van szó, ami a völgyből kiér, és a bejárata előtt tiszta, szép zöld füves terület volt, a patak pedig már rendesen megnőtt, bár néhány helyen azért át lehetett még ugrani. Ahogy haladunk beljebb, már erdőben voltunk, a "vadonban". A patak mellett nem emlékszem útra, kavicsokon és sziklákon sétáltunk,jobbról-balról meredek (legtöbbször járhatatlan) emelkedő a hegyre, néhol keskeny volt a patak, néhol tetemesebb. Egy ideig kerültük a vizet, de muszáj volt már néha belemenni, sőt balesetek is történtek, hogy valaki akaratlanul is belecsúszott, de nem volt mély a víz. Aztán a végefelé már megnőtt a víz szélessége és a mélysége is. Közvetlenül a vízesés előtt mintha rövid barlang lett volna a bejárata, vagy csak hatalmas sziklák; és a vízesés pedig egy körbe folyt, medenceként töltötte fel vízzel a helyiséget. A vízesés nem volt nagy látvány, de az útvonal kalandos volt és hangulatos. Szívesen ellátogatnék újra a helyre a nosztalgiáért. Valaki esetleg felismeri a leírásból ezt az erdélyi/romániai vízesést, patakot?

2021. szept. 16. 01:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Azért ennél többet is segíthetnél, pl. melyik régióban volt ez Erdélyen belül?
2021. szept. 16. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Itt nézegesd a képeket, hátha ráismersz:

[link]

2021. szept. 16. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Esetleg írj az egykori iskolának és kérdezd meg öket.
2021. szept. 16. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%
szerintem te a Galbena szurdokban voltál (relatív alacsony vízállásnál) a Pádis hegységben amely a nyugati Kárpátokban van
2021. szept. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!