Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Mertek-e menni az utóbbi idök...

Mertek-e menni az utóbbi idök medvehírei után ugyanúgy túrázni, kirándulni?

Figyelt kérdés

Idén egy időben szinte heti rendszereséggel jelentek meg hírek, hogy különbözö helyeken macit láttak Pannóniában: Egerben azt hiszem a városban vagy város határhoz közeli helyen kétszer is, Isaszeg felé, Bakonyban stb. Olyan helyeken s olyan messze a szlovák határtól (amiről persze ismert, hogy időnként átjönnek a Zemplénbe v Börzsönybe az itteni málnáért :) ), hogy az azért aggasztó. Persze, a maci fél az embertől (állítólag) meg szórványosan látták őket, de olyan helyeken, ahol korábban soha (tudomásom szerint). Hogy merjen így az ember teljes nyugalommal neki indulni akár a Bakonynak, Pilisnek stb.?


Egy ideje el akartam kezdeni a Kéktúrát, de az említett hírek kapcsán kétségeim támadtak.


Mentek vagy sem?

Ha igen, visztek-e medvespray-t vagy egyebet magatokkal?


Persze, nem járnak hordákban, hanem - elvileg - csak néhányan átkóboroltak s durván elkóboroltak, de ez nem nyugtat meg s félő, hogy állandóan ez járna az eszemben s nem tudnám igazán élvezni emiatt a túrát.


Kíváncsi vagyok, hogy ki hogyan áll ehhez s miként gondolkodik erről.


A kérdés első sorban túrázóknak, kirándulóknak szól. De persze erdészek, vadászok és hasonszőrűek gondolataira is kíváncsi vagyok, ha épp ők is erre járnak. :)


Köszönöm.



2021. okt. 11. 23:36
1 2 3
 1/21 D. Brasco ***** válasza:
51%
Teljesen felesleges ezen aggodni,tekintve hogy ha te életben egyszer a szabasban talalkozol egy medvével akkor te nagyon szerencsés vagy.Pár alapszabályt betartva meg szinte biztos hogy elkerülhetó ez a randevú.
2021. okt. 12. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
29%
Mekkora nyúl vagy, itt nálam Brassóban verik le egymást a medvék, éjjel hármasával grasszálnak a panel előtt (plusz vaddisznók), mégis minden hétvégén megyek túrázni.
2021. okt. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
76%
Persze. Még medvés (pl Erdélyi) vidékre is mehetsz nyugodtan. Persze az alap dolgokkal legyél tisztában. Ha a magyarországi medvék aggasztanak, akkor azokkal kb 100% hogy nem fogsz találkozni.
2021. okt. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
18%

"Egy ideje el akartam kezdeni a Kéktúrát"


Amennyire te fosol a medvétől, jobban teszed ha inkább "Barna túrának" hívod.

2021. okt. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
83%
Nekem a házam a kék túra vonalon található egy kis faluban. Bár nem élek ott, de amint van lehetőségem lemegyek pihenni. 3 éve vettem, és a hátsó kert végénél a kerítést ami az erdő felé van a szarvasok kidöntötték. Szeretettel bejárnak a kertembe megenni az almákat, szőlőket stb. Tavaly szóltak a szomszédok, hogy ne ijedjek meg ha lejövök pihenni, és éjszaka hangokat hallok. A medve is a kertembe téved, és ha már itt van, levert pár almát a fáról. Gyorsan le is mentünk, éjszaka fényképezőgépet előkészítettük az ablakba, és 3 napig vártuk a medvét. Nem jött.. Pedig a nyoma ott volt. Medvével találkozni nagyon ritka dolog. Nagyon jó a szaglása. Km távolságból is megérzi a kajaszagot, és az ember szagát- Az ember szagra elmenekül. Én nem tartanék a medvéktől, és más állatoktól.
2021. okt. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
60%
Hát én is aggódom egy kicsit, ennek ellenére kifejezetten "medvés" helyeken jártam az elmúlt 1 évben,ráadásul utólag megtudtam, hogy tényleg volt is arrafelé medve (Szlovákiában Léva környékén, meg Aggtelek felett, Szádvárnál,)de szerencsére nem találkoztunk, pedig hosszú túrák voltak, nehéz terepen.Ha futni kellett volna-állítólag hegynek lefelé kell, akkor biztos, hogy a medve győz, mert alig lehetett menni is az ördögszántásban.
2021. okt. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Köszi a reakciókat.


#2 + #4 Gratulálok, h megfogtátok a lényeget s csak genyózni tudtok! Igazan szép. :( Örülök, hogy nektek maci volt a jeletek az oviban, de ha szembejönne veletek, vszleg nektek is kicsúszna az a bizonyos barna.

"Segíteni nem tudok, de azért beléd rúgok egy kicsit." Szép hozzáállás.

Nem, nem kell újra el kell kezdeni rúgdosni. Ezzel nem segítetek. Örüljetek, hogy mellettetek Bear Grylls is elbújhat! :)

2021. okt. 12. 14:15
 8/21 anonim ***** válasza:
25%

Figyelj, én minden hétvégén látok medvét a hegyen, 20-50 méterrel megy át előttem, de még egyszer sem evett meg.

Azt kellene felfogja minden fotelturista, hogy a medve nem egy vérengző vadállat ami lesben áll hogy rádugorjon és széttépjen. A medve számára az ember se nem táplálék, se nem fenyegetés, így messzire elkerül. Csak akkor bánt ha megijeszted vagy ha bántod a bocsait.

Nem tudom ezen felül milyen "segítséget" vársz, de látom fröcskölni azt tudsz.

A legtöbb turistát egyébként tehén öli meg, a második helyen a kutya van. A medve még a top 10-ben sincs.

#2 voltam.

2021. okt. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

#6

Mindenképpen a medve győz ha futásról van szó.

Az meg van, hogy a menekülő szarvast is simán utoléri?!

2021. okt. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező!

Az idióta fröcsögésed és a virtuális halálfélelmed alapján a következő túrád egy pszihomókushoz legyen.

2021. okt. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!