Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Németországban, München...

Németországban, München környékén milyen lehetőség van nem szaknyelvi erős B2 német és angol nyelvtudással munkát találni? A végzettség: 2006 jogi, 2014 BA közgazdász.

Figyelt kérdés
Csak hivatali munkatapasztalat van, így a végzettségek valószínűleg nem jók semmire. Reálisan milyen átképzési lehetőségek vannak (pl ottani hivatali-irodai munka, vagy gyerekekkel kapcsolatos segítő jellegű munka)?

2021. nov. 24. 18:45
 1/5 anonim ***** válasza:
50%
A nyelvtudásod kb bármire elég, a közgázzal simán kezdhetsz is valamit. Nyilván van kismillióféle munka, kicsit jó volna jobban specifikálni, hogy mit keresel.
2021. nov. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi!


A konkretizálással az a baj, hogy nincs versenyszférás tapasztalatom. :) Na meg ha oda jutok, gondolom, örülni fogok bármilyen munkának, ami normális munkakörülmények között végezhető. Álmom szerint gyerekekkel vagy állatokkal foglalkoznék, a mostani hivatali munka lélekölő, és nem vagyok sznob váltani, de nyilván szeretnék megélni.

2021. nov. 24. 19:28
 3/5 A kérdező kommentje:
Persze majd ha kint leszek, keresek, de akkor ezek szerint nem lehetetlen. Hogyan szoktak ott állást keresni a gyakorlatban? Netes hirdetésre jelentkeznek, vagy csak beküldik oda, ahová gondolják, esetleg valamelyik hivatal kínál képzéseket? Köszönöm, ha vki válaszol.
2021. nov. 24. 19:32
 4/5 anonim ***** válasza:

Nyilván nem lehetetlen. Én anno Magyarországról találtam magamnak munkát, mondjuk én a saját szakmámban helyezkedtem el, így kicsit egyszerűbb volt a helyzet.


Szerintem a legtöbb helyre, ahol gyerekekkel kell foglalkozni oda kell valamilyen szakirányú végzettség, így első körben én inkább valami olyan keresnék, ahova nem kell vagy már megvan. Aztán idővel tudsz tanulni valamit, majd elhelyezkedni benne. Állatokkal kapcsolatban...egyik ismerős pl kutyakozmetikában dolgozott, az megy végzettség nélkül is. Amúgy meg interneten eléggé sok állás hírdetnek, az pl kezdésnek nem rossz, ha ott jelentkezgetsz.


Képzéseket az Arbeitsamt kínál, de csak akkor ha volt előtte munkaviszonyod Németországban. Úgyhogy ezért is azt javaslom, hogy előbb találj valamilyen munkát, aztán ha stabilizálódott a helyzet, akkor tudsz tanulni meg váltani.

2021. nov. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Elkezdek így keresgélni. (Mintha azt olvastam volna, hogy a magyar munkaviszony is számít. Megkeresem..)
2021. nov. 26. 15:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!