Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Minden évben nyaraltatok a...

Molnarmarcell21 kérdése:

Minden évben nyaraltatok a szocializmusban?

Figyelt kérdés

Egy beszélgetés során felmerült, hogy egy család minden nyáron Balatonon volt 1-2 hétig az 1980-as években. Én amennyire emlékszem, a mi családunk csak többévente egyszer utazott el pár napra üdülni.


Ti minden évben el tudtatok menni legalább egy hétre? Táborok, családnál nyaralás nem számít.


2021. dec. 9. 08:39
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Mi minden évben voltunk valahol, de a Balatonnál csak egyszer. Szüleim Lengyelországban voltak a 60-as évek elején. Nekem az első külföldi utam 17973-ban, 5 nap Szlovákia volt. 80-ban Porecsben nyaraltunk, volt ötnapos Bp.-Bécs-Salzburg-Velence-Budapest körutuk szintén a nyolcvanas években. Egy-egy napos városlátogatások, átmenő utak is voltak. De ejtőzős-pihenős nyaralás itthon minden évben volt.
2021. dec. 9. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az értelmiségiek gyakrabban kaptak lehetőséget mint egy gyári munkás. Mi majdnem minden évben voltunk valahol. Gyakran kaptunk SZOT beutalót és amikor nem akkor a céges üdűlőben kaptunk lehetőséget a nyaralásra. És néha egy belföldi vagy külföldi testvérvállalattal csererélt a vállalat néhány szobát. Így jutottam el például az akkori NDK-ba.
2021. dec. 9. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
77%

Nem. Rokonoknál töltöttem egy-egy hetet gyerekként, ez volt a nyaralás. Balatonra 2x jutottam el.

Persze később bepótoltam, már felnőttként :)

Akkor is ugyanúgy voltak szegények, meg jobban élők.

2021. dec. 9. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekkoromból (70-80-as évek) emlékszem egy soproni, 2 balatoni meg szintén 2 mátrai nyaralásra. Szóval úgy 3 évente megengedhettük magunknak ezt a luxust 2 pedagógus szülő jövedelméből.
2021. dec. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Valóban, de majd' minden vállalatnak volt saját üdülője, ahová el lehetett menni pihenni. Persze „ki is kellett érdemelni”, ami leginkább az üdülési felelőssel tartott jó viszonyból állt a gyakorlatban.
2021. dec. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
80-as évek vége, 90-es évek eleje. Balatonon minden évben egy hetet, vállalati üdülőben, szigorúan a déli parton. Mellette egy hét az ország túlfelén (Alföld) élő rokonoknál.
2021. dec. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Igen,vállalati üdülőkbe,Balaton,Bükk
2021. dec. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Úgy emlékszem, gyerekkoromban, 70-es évek vége, 80-as évek eleje kétévente lehetett szakszervezeti beutalót kapni, legalábbis főszezonban.

Így kétévente szakszervezeti üdülőbe mentünk (többnyire Ezüstpart, Balatonszéplak), a másik évben pedig vállalati üdülőbe.

A baráti országokba korlátozás nélkül lehetett utazni. Oda mentünk időnként. Akkoriban nyugatra a elsősorban a valutakeret korlátozta az utazást, útlevelet már általában lehetett kapni, ha nem voltál rendszer ellen tiltakozó ellenzéki... Utazási iroda szervezésében ide is lehetett gyakrabban, de ezzel nem éltünk. Vagy ha volt külföldön élő rokonod, aki utalt a BC-számládra (a devizaszámla akkori elődje).

2021. dec. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
A 80-as években voltam gyerek. Minden évben voltunk valahol egy hetet, de kizárólag belföldön. A szüleimnek köztisztviselőként kedvezményük volt a vonatra, de volt olyan év is, amikor a Wartburggal mentünk le a Tiszához. :)
2021. dec. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 L.. István ***** válasza:
65%
Soha a büdös életben nem voltunk nyaralni sehol. Még egy hétvégére se mentünk sehova.
2021. dec. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!