Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Szerintetek megvalósulhat?

Szerintetek megvalósulhat?

Figyelt kérdés
Mi a véleményetek arról az elképzelésemről, hogy miután befejezem a sulit és betöltöm a 19. életévemet a barátnőmmel egy évre külföldre menjünk dolgozni. Mindezt persze úgy hogy itthonról nem viszünk pénzt, max annyit ami az első hétre elegendő. Még soha nem jártam Nyugaton. Van esély arra, hogy valamit kezdjünk ott az életünkel, vagy ilyen csak a filmekben létezik? Ha mégis, akkor melyik országot ajánlanátok, ill. mégis milyen munkát kaphatunk?
2010. szept. 9. 19:24
 1/7 Bocipók ***** válasza:

Azt az országot, amelyik nyelvén beszéltek valamennyire és csak úgy, ha biztos melótok van kinn. (19 évesen csak úgy felelőtlenség nekiindulni a nagyvilágnak úgy hogy se munkád, se szállásod).

Én azért több pénzt vinnék, főleg azért, ha bármi gond adódna le tudjatok lépni, haza tudjatok jönni.

2010. szept. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Értem...s köszi! Igazad van.
2010. szept. 9. 20:05
 3/7 anonim ***** válasza:
Egy heti pénz nagyon kevés, szvsz legalább 3 havi kell.
2010. szept. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Bocipók ***** válasza:

Alapvetően nem rossz ötlet kimenni, nyelvet tanulni és tapasztalatot gyűjteni. Azon ismerőseimet, akiket nem szivattak meg külföldön (szerencsére ők vannak többségben) nagy önbizalomra tettek szert.

Több lehetőség van. Pl. hotelekben, konyhai kisegítő, szobalány, bébisintér, rekreációs meló (gyerekek, vendégek szórakoztatása játszóház, vizitorna, stb.)

Szerintem mindenképp szervező irodán keresztül. Ne hagyjátok magatokat becsapni, az irodák elvileg nem kérhetnek közvetítői díjat!!!!

2010. szept. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az az igazság, hogy nem tudom be merjük-e vállalni, de én mindenképpen szeretném. Eléggé vállalkozó szellemű vagyok és szeretem a kihívásokat. Ez mindenképpen az lenne, s természetesen jól jönne egy kis pénz, amiből fizethetném az egyetemet.
2010. szept. 9. 20:50
 6/7 anonim ***** válasza:

Mindenképp olyan országot válasszatok, aminek beszélitek a nyelvét valamennyire. Ha biztonságot szeretnétek, akkor az első pár hónapra, fél évre keressetek au pair munkát. Ez egy viszonylag védett közeget biztosít, mert lesz szállás, kaja és némi zsebpénz. Ha meg már kint vagytok, akkor beszélhettek másokkal és elkezdhettek beilleszkedni, felvenni a ritmust és kitalálni hogyan tovább.


Amúgy én is au pairként kezdtem, 20 évesen, suli után jöttem, 1 évet terveztem, 3 évet maradtam majd hazamentem és most megint itt vagyok és mondhatom azt is sikeres. Pedig én a nyelvet sem beszéltem, mikor előszőr jöttem, de megéltem a saját filmemet. :D

Nektek is sok sikert!

2010. szept. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Biztosan nagyon érdekes életed van... Én is kalandokra vágyom, élményekre, kihívásokra. Szeretném ha önállóan élnék, függetlenül, és nem szólna más bele az életembe, hogy mit és hogyan csinálok. Aztán meg ha valami nem sikerül, egyedül magam hibáztathatom. Legalább lesz majd mit mesélni a gyerekeimnek. :D

Köszi a biztatást! Minden jót!

2010. szept. 10. 00:45

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!