Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Mit csináljak, hogy a repülőté...

Mit csináljak, hogy a repülőtéren és a reptéren ne égessem be magamat?

Figyelt kérdés
Pl. felszállásnál hova kell ülni, ha rossz felé indul el, hogyan tudom korrigálni? poggászt nem tudom levenni a szalagról... Ezeket, hogy lehet elkerülni? Jótanácsok?!
2010. szept. 10. 07:08
 1/10 anonim ***** válasza:
61%
Ha ilyen gondjaid vannak, ne ülj repülőre csak kisérővel!
2010. szept. 10. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Biggus Dickus válasza:
Ugyanazt, amit a vasútállomáson és a pályaudvaron.
2010. szept. 10. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
43%
Felszállásnál oda ülj, ahova a jegyed szól. Ez nem vonat, ahol oda ülsz ahova akarsz. Ha rossz felé indul el, akkor nem jó gépre szálltál, vagy szólj a pilótának és majd ő korrigálja. Hogy a szalagról le tudd venni a csomagodat az kell, hogy ne pakold teli, csak annyira, hogy elbírd. Sztem ha ezeket betartod, akkor nem fogsz leégni.
2010. szept. 10. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Kis szociális fóbia jeleit érzékelem?

Kit érdekel ha beégsz? Mindenki kezdi valahogy, azonkívül kérhetsz segítséget is. Majd a stewardess megmutatja, hova ülj a jegy alapján.

2010. szept. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

ès mi van akkor ha rossz helyre ülsz? vagy nem tudod levenni a kofferedet? akkor ott a sajtó és téged fényképez?

ilyeneke elöfordulnak mindenkivel és senki nem halt bele.


Ha a koffer elsöre nem jön le, próbáld megfordítani hogy jó pozban legyen majd a második körnél letudod venni.


én azon izgultam hogy észrevegyem az enyémet mert sötét kék van ezer, így kötöttem egy kis masnit a fogójára hogy biztos az enyémet vegyem le.


már fapadossal régen mentem de ott pl nem volt helyjegy, akkor oda ültél ahova akartál, vagy inkább ahova helyet találtál. pl volt hogy sokszor tettem meg ugyan azt az utat, ott inkább elöl de a folyosó mellett ültem, hogy minél elöbb szabaduljak leszálláskor.

2010. szept. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Bocipók ***** válasza:

Fapadosnál oda ülsz, ahová akarsz, Ha pedig a jegyeden van sorszám, székszám, akkor oda.

A bőrönd levétel nem gáz, mert ha nem sikerül időben észrevenned, akkor megy még egy kört és pár perc múlva újabb lehetőséget kapsz a levételre. :D

Ha sötét színű a bőröndöd érdemes megjelölni élénk színű szalaggal, matricával, hogy gyorsan felismerd, melyik a tiéd.

Egyébként simán megkérdezheted az utitársaidat, hogy mi hogy működik, merre kell menni (egy sorban álltok úgyis becsekkolásnál).

2010. szept. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
32%

a repülőtér és a reptér ugyanaz.

ezek után tényleg megértem, hogy nem megy egyedül a közlekedés.

buszon utaztál már egyedül, vagy még ott sem???

2010. szept. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
85%

Na a sok marha aki válaszolgat, de látszik hogy életében nem repült még...

NINCS olyan hogy nem jó fele indul el.

Röviden: sorba állsz a csomagfeladáskor, ott ellenőrzik a személyazonosságodat és azt hogy jogosult vagy repülni (tehát ugye fizettél.)

Ezután kapsz egy beszállókártyát, amin rajta van az hogy pontosan melyik géppel, hova repülsz, az is hogy melyik kapuhoz kell majd menned miután átmentél az ellenőrzésen (ez nem 100%, néha csak később tudod meg a kaput, de ezt elmondják úgyis mikor ezt megkapod).

Utána átmész a biztonsági ellenőrzésen (csináld egyszerűen amit az előtted levők, nem nehéz), illetve a határellenőrzésen ha Schengenen kívülre mennél.

Ekkor már egy váróterembe kerülsz, ahol meg kell keresned azt a kaput, ami a te gépedé lesz.

A beszállítás úgy zajlik, hogy elkérik a beszállókártyád és vmi személyazonosító okmányt, és úgy engednek át a kapun. Tehát eleve be se engednek olyan gépre ami nem a jegyednek megfelelő, itt nincs olyan hogy rossz gépre szállsz, és kidob a kaller útközben :)

A beszállókártyán rajta van az is, hogy melyik a széked (kivéve pl easyjet, ott választhatsz beszállási sorrendnél de nem ez a tipikus).


Mikor megérkeztél megint határellenőrzés (ha van), utána várod a csomagot, le fogod tudni a szalagról, az ugyanis körbe körbe megy, és amit nem vettél le az újra előjön, nem pedig egy hatalmas kemencébe tart.

Egyébként ha nem jönne meg a poggyász, vagy bármi baja lenne, akkor a címkével amit adtak becsekkoláskor, illetve a kinyomtatott jegyeddel, tudsz reklamálni érkezéskor, erre a célra van rendszeresítve egy vakondember aki ott ül egy odúban.

Ezt követően a csomaggal együtt elindulsz kifelé, esetleg vámvizsgálaton át (zöld folyosó, és EUn belül kb nem törődnek veled egyáltalán, de amúgy se szoktak kötekedni).

és voilá, kint vagy az érkezési reptéren.


Átszállás esetén kicsit bonyolódik a dolog, ott ugyanis át kell menned a tranzit reptéren a másik kapuhoz (a csomagot küldik utánad, azzal nincs dolgod), anélkül hogy kimennél a reptérről, illetve esetleg még egy biztonsági ellenőrzésre számíthatsz.


Ne aggódj, lehetetlen elrontani, és segít is bármelyik reptéri alkalmazott vagy utaskísérő szívesen.


Tanács: nézd meg miket lehet felvinni a repülőre, folyadék illetve szúró vágó eszköz csak a feladott poggyászban lehet, különben az ellenőrzéskor elveszik. Illetve ha EUn kívülre mész, pl USA, és van laptopod, ill egyéb értékes elektronikai cuccod, akkor mindenképp pecsételtess le a vámosokkal még Ferihegyen kiviteli nyilatkozatot, ui visszafelé ha nem tudod bizonyítani akár kiviteli nyilatkozattal, akár magyar nyelvű használati útmutatóval / számlával, hogy nem kint vetted a laptopot, rádb*asszák a vámot, ami nem kis összeg. De ez csak EUn kívülre vonatkozik, nem tudom hova utazol.


Ilyesmiket hogy időben kint kell lenni a reptéren, egy-másfél órával gépindulás előtt, gondolom tudsz, de ha van még bármi kérdésed írj nyugodtan.

2010. szept. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Utolsó! Tényleg köszönöm! Még annyi, hogy láttam, hogy a székeknél van monitor, hogy kapcsolom be? Illetve valami étkezőtálca is van arrafelé, nem, ezek hogy működnek?
2010. szept. 10. 16:18
 10/10 anonim ***** válasza:
Ezek géptípustól függenek, de vagy ki lesznek írva a szék hátuljára, vagy olyan egyszerű, hogy magadtól rájössz.
2010. szept. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!