Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Hova költöznétek? Európa vagy...

Hova költöznétek? Európa vagy Amerika?

Figyelt kérdés

Ha bármelyiket választhatnátok, melyiket választanátok?

Mi jelenleg Angliában élünk, de nem szeretnénk itt maradni örökre. A férjem kapott egy lehetőséget Amerikába, több város/állam közül választhatnánk, de talán a legesélyesebb Texas lenne. Izgatott is vagyok, illetve nem is. Kicsi gyerekünk van, nagyszülők, család mindenki otthon Magyarországon. Én szívesen mennék közelebb, Ausztriába esetleg Svájcba. Most még dolgoznak a szüleink, de később el tudom képzelni, hogy esetleg ők költözzenek utánunk.

De ez igazából csak az én helyzetem, ti válaszoljatok általánosságban, hogy hova költöznétek szívesen és miért. Mást is írhattok, mint USA és Európa.

Én nagyon szeretnék valami biztonságos országban élni, jó egészségüggyel és oktatással. Angliában nagyon zavar, hogy szinte semmi kert nincs a házakhoz, és nagyon nagyon rossz minőségű házak vannak itt, elképesztően drágán. Ha valami nagyobb telekkel szeretnénk venni valamit a mostani házunk helyett, nem csak egy kis udvarnak se nevezhető semmivel, az megfizethetetlennek tűnik úgyis, hogy nem minimálbért keresünk itt, és nem is Londonban nézelődünk. Szóval én itt nagyon elszálltnak tartom az ingatlanok árát, ahhoz képest, hogy mit kap érte az ember. Oktatásról itt még nincs tapasztalatom, azzal talán nincs annyi gond. De a skandináv erdei ovik és iskolák nagyon nagyon szimpatikusak, szívesebben járatnám ilyesmibe a lányunkat majd.

Továbbá én a természeti katasztrófák esélyétől is nagyon félek, amit a klímaváltozással egyre nagyobbnak tartok, így ez alapján is gondolkodom, hogy melyik ország "biztonságos".

Tulajdonképpen ezt csak ilyen beszélgetős kérdésnek szánom, kíváncsi lennék mások véleményére, hogy milyen indokok alapján és mit választanának lakhelyül :)

Köszönöm a válaszokat!


2022. febr. 13. 20:50
1 2
 1/12 anonim válasza:
80%

Én is sokat gondolkozom rajta és arra jutottam eddig hogy vagy az USA-ba vagy Spanyolországba.


Tudom ez annyira nem segít neked de gondoltam hogy azért leíróm.

2022. febr. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
21%
Soha nem koltoznek vagy mennek a retkes USA-ba. Inkabb Latin Amerikaba pl Kolumbia-ba koltoznek vagy Azsiaba pl Indoneziaba
2022. febr. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%
Megfelelő fizetéssel és karrier-előrelépési lehetőségekkel egyértelműen az USA a nyerő. Ha egy másik kontinensről keresik a férjed és már eleve Angliában éltek, az már egy elég jó jel arra, hogy a szakmájának felsőbb részébe tartozik, az olyan tudást pedig Amerikában lehet a legjobban pénzzé tenni.
2022. febr. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
78%
Ha a skandináv mentalitás szimpatikus, Texason belül érdemes lenne a demokrata fellegvárakat célozni, az egyetemekkel teli városokat. Főleg Austin, de El Paso és San Antonio is jóval élhetőbbek és emberközeliebbek, mint Dallas és főleg Houston.
2022. febr. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
87%

Én csakis Európán belül tudom elképzelni az életem, nem mennék más kontinensre. Szeretem azt, hogy 2-3 órányi repülőútra vagyok a barátaimtól, ha bármi történik , másnapra legkésőbb ott tudok lenni. Nekem nincs és nem is lesz gyerekem, így az oktatás nem szempont. Jelenleg Írországban élek és még pár évig elleszek itt, utána Spanyolországban tervezek élni, ott megvan minden, amire szükségem van - sokkal jobb eü rendszer, mint itt, barátságos emberek, mediterrán mentalitás, sok a napsütés és normális, friss, helyben termesztett zöldségek és gyümölcsök (10 év Írország után ez a két dolog is szempont lett, korábban nem volt az). Beszélek Spanyolul és távmunkában fogok dolgozni, minden szempontból megfelel. Az egyetlen alternatív opció amit el tudok képzelni Spanyolországon kívül az Olaszország északi része lenne.

Az USA soha nem vonzott ilyen szempontból, sok szép részét bejártam turistaként, de sose élnék abban a kultúrában. Viszont ha a férjed nagyon jó lehetőséget kapott, akkor lehet, hogy egy pár évre kalandnak jó lesz, nem muszáj rögtön egy életre terveznetek, minél kisebbek a gyerekek, annál rugalmasabbak.

2022. febr. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
86%

Ha adott, hogy legalább középosztálybeli szinten éljetek, akkor szerintem nem is kérdés, hogy USA-val jobban jártok!


Úgy tudtok abszolút biztonságos környéken lakni (esetleg gated communityben). Egészségügyi dolgozóként merem állítani, hogy az USA-ban van a világ legjobb egészségügye, csakhogy kell hozzá normális biztosítás. Oktatás szintén, ha jó helyen laktok és pénzetek is van, tudtok színvonalas iskolát választani és színvonalas egyetemet. Térrel pedig Texas államban szintén nem lesz probléma Angliához képest.


Egyszóval az USA-ban számtalan lehetőség van, csak anyagilag úgy kell állni, hogy megengedhesd magadnak.

2022. febr. 14. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
79%
Èn nem mennék olyan országba amelynek nem beszélem a nyelvét. 3 nyelven beszélek, 40 évesen már nem nagyon megy a nyelvtanulás. Fontos még az is, hogy hol kapnék munkát. Férjem elboldogul mindehol (fejlesztő), de én végzettségemet nem fogadják el automatikusan. Gyerekkel nem mennék az USA-ba, de nekem nincs gyerekem, így én mennék (Seattle, San Francisco, Alaszka).
2022. febr. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Láthatod, hogy mindenkinek más a fontos.

Leginkább a 3-assal értek egyet. Ráadásul már többször is jártam az USA-ban és nem csak a "proli részeken". Láttam, hogy hogyan élnek a tehetősebbek és úgy tűnik, hogy a ti utatok is arrafelé halad.

2022. febr. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Most Svajcban ezek utan milyen kert lenne? Nem igy valaszt az ember allast es nem is a gyakorin. Anglia baratsagtalan, ha nem falun elsz 500ezer koruli hazban. De Svajc meg Skandinavia gondolom, vicc. Vagy van egy allas, vagy alulnezetbol latsz minden orszagot. Akkor mar Ausztria lenne logikus.
2022. febr. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
29%
semmi penzert nem mennek amerikaba, texasba meg aztan foleg nem
2022. febr. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!