Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Hogyan bírjátok ki hosszabb...

Hogyan bírjátok ki hosszabb ideig a párotok nélkül, ha el kell utaznotok?

Figyelt kérdés
Két hétre kell elutaznom otthonról, Amerikába, a párom nélkül egy kisebb csoporttal. Nagyon féltem a túra előtt is, viszont arra számítottam hogy az utam során annyi dolog történik körülöttem, hogy nem is fog eszembe jutni. Viszont jelenleg ez a második napom, és szörnyen érzem magam. 3-4 óránként rámjön a pánikolás, a hiány, aminek nem tudom a konkrét okát, viszont rettenetesen szétszed. Szeretnék segítséget kérni, mert egész nap gyomoridegem van ettől.

2022. márc. 4. 12:55
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
En a covid miatt 3 hónapig nem lattam a parom és most sem január 22 óta, mégis tulelem... Letezik messenger, skype és társai 2 hét az semmi, mások hónapokat töltenek külön...
2022. márc. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindenféle vergődés nélkül, simán el tudom foglalni magam és jól tudom kezelni a távolságot és hiányérzetet. Ilyen a személyiségem, jól bírom az ilyesmit. Mondjuk én itt több hétrpl, hónapról beszélek, mert 2 hét távollét konkrétan semmi! Ha ilyen rövid idő miatt ilyen súlyos szeparációs szorongást érzel az semmilyen esetben nem normális és érdemes kivizsgáltatni az okát miután hazajössz.

Addig meg telefon, messenger, skype illetve fókuszálj a jelenre, mert rengeteg mindenből maradsz ki ha képtelen vagy élvezni ezt az utat. Ott vagy, nem tudsz hazateleportálni, akkor meg már figyelj erre és tudatosan tereld el a gondolataid. Önkontroll.

2022. márc. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A csoport akikkel mentél, teljesen ismeretlen? VAgy nem tudsz rájuk lelkileg támaszkodni?
2022. márc. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
68%
1es,Vagyok, teszem hozzá abban a 3 hónapban párom tartalékos katona volt tehát 3 hónapig nekünk csak a levelezés maradt... 4et írt, egyet kaptam meg szóval én nagyjából 2 hónapig SEMMIT nem tudtam róla, se levél se skype se telefonhivas (a, világ háta mögött kettővel nagyjabol az sem működött) , na ehhez képest szerintem a két hét lofutty.
2022. márc. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Mi sem találkozunk minden nap, az első covid hullám alatt mi sem találkoztunk 2 és fél hónapig. Talán a legijesztőbb az, hogy tudom hogy nem 1 várossal arrébb vagyunk egymástól, hanem egy tenger van közöttünk, és egy csomó idő. De ettől függetlenül, mindenképpen ki szeretném vizsgáltatni hogy mi van a háttérben majd otthon, viszont addig valamire szükségem lenne, amitől nem fogok padlót minden nap, legyen ez egy technika vagy bármi.

A csoport teljesen idegen, korosztályban kb. 40 évvel idősebbek nálam, így nem, nincs akire tudnék jelenleg lelkileg támaszkodni.

És teljesen megértem hogy a katonák/katonafeleségek problémái sokkal nagyobbak az enyéimnél, viszont nekem ez is olyan kellemetlen, hogy segítséget kértem. Főleg a gyomrom miatt, mert elég érzékeny, és ha stresszes vagyok folyamatosan görcsbe áll, és rosszul vagyok.

2022. márc. 4. 16:21
 6/9 anonim ***** válasza:
48%
5: de akkor miért vágtál bele egy ilyen kirándulásba? :_O
2022. márc. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Friss kapcsolat, igaz?


Mi evek ota egyutt vagyunk mar es nekem jot is tenne egy kis kikapcsolodas egyedul de az asszony nem engedi hogy nelkule utazzak :D


2 het az semmi

2022. márc. 5. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az én párom egy másik városban lakik, vonattal 2,5 óra távolságra. Egyik héten ö jön énhozzám, a másik héten ugyanez fordítva. Ö az elmondása szerint egész héten ki van akadva, hogy nem látjuk egymást. Videotelefon kivétel, de az nem ugyanaz, mintha melletted lenne. Elhiszem neki, mert ´n is megbolondulok a hiány miatt. Ma reggel küldtem neki egy reggeli merevedéses képet mgamról. Ahogy megnézte, ki is törölte. Hogy mi´ert, azt írta, hogy mert nem vagyo hajlandó téged így nézni. Legközelebb cskisélöben.
2022. márc. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nem, nem éppen friss kapcsolat, most leszünk három éve együtt.

Amikor belevágtam, még úgy állt a helyzet, hogy Ő is jön velem, de sajnos nem úgy alakultak a dolgok, nekem pedig muszáj volt eljönnöm.

Idő közben ezt már a harmadik nap reggelén írom, és kezdem valamennyire megszokni a helyzetet. Nap közben, amikor nagy a sürgés-forgás, és van társaságom, kifejezetten jól vagyok, viszont este és éjjel, amikor már egyedül vagyok szörnyen fosul érzem magamat.

Szerintem engem valójában a hatalmas távolság mindentől és mindenkitől ami megijeszt, nem a konkrét hiány.

Köszönöm az eddigi válaszokat.

2022. márc. 5. 16:41

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!