Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Hogyan lehet eljutni Horvátors...

Kata8284 kérdése:

Hogyan lehet eljutni Horvátországba?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Szeretnénk meglepni édesapámat egy Horvátországi nyaralással,tesómmal.Nade,a szállás kereséssel nincs gond,Makarskán vagy Trogiron gondolkozok,esetleg ha van tapasztalat,voltatok már ott szívesen meghallgatnám.?A kérdésem viszont az lenne,hogy milyen módon tudnánk eljutni oda.Repülővel,vonattal..(sok féle verziót hallottam már). Vonattal eltudnánk jutni oda?Ha igen hogyan?És persze nem egy világi áron..Ha nem a legmegfelelőbb a helyesírásom előre is elnézést kérek!
2022. ápr. 13. 22:42
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
A nyári szezonban indít a MÁV közvetlen éjszakai vonatot Budapestről Splitbe. Hogy ez heti hányszor közlekedik majd, rejtély, a szokásos módon, majd az utolsó pillanatban hirdetik meg. Onnan busszal lehet az általad megjelölt nyaralóhelyekre eljutni. De lesz a Flixbus jóvoltából Budapest-Split buszjárat szintén éjszaka, ami speciel pont megáll Trogirban, vagy Splitből indulnak járatok a Makarska-riviérára (pl. a Promet Makarska nevű busztársaság egész biztosan). Repülőt elfelejteném, Bp-Split járat tudtommal nincs, Zadarba elrepülni, reptérről bemászni a városba, várni egy csatlakozó buszt Splitbe, onnan még tovább buszozni Makarskára, elmegy egy nap vele, és árban sokszorosa pl. a busznak, ami 10 óra alatt lent van Trogirban.
2022. ápr. 13. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Uh Nagyon köszönöm a gyors és segítőkész válaszod!🤗 Igen a repülőt egyébként csak oda irtam ha nagyon nagyon esetleg..de mindenképp a vonat+busz megoldás lesz.De a lényeg hogy akkor indulni fognak majd arra így nem kell aggódnom.Csak a szállást nem akartam addig lefoglalni amíg ezt nem tudom biztosra,de így már bátrabb leszek!Köszönöm mégegyszer!
2022. ápr. 14. 00:45
 3/10 A kérdező kommentje:

Egyébként lenne még egy olyan kérdésem,hogy számolgattam itt magamnak,hogy körülbelül mennyibe fájhat oda egy nyaralás,5éj,plussz az út,kaja de azért nem mindig étterembe ennénk persze..szokásos vásárlás,programok

Ha okosan gazdálkodunk fél millióból kijönne vagy valamivel többöl?Egyébként azért kérdezek ennyi mindent mert persze tesóm csak bólint mindenre aztán én tervezzek meg mindent😩

2022. ápr. 14. 01:04
 4/10 anonim ***** válasza:
93%

Annyiban egészíteném ki az 1. válaszadót, hogy 4600 forintos repülőjegyek vannak Zadarba. Igen, júliusban is. Ezek alapján menjen vonattal, vagy busszal az, akinek 2 anyja van.

Ráadásul mivel a tenger az nem két olyan falu, amit a magyarok ismernek, hanem egy sok ezer kilométeres partszakasz, egészen biztosra venném, hogy a zadari reptértől 20 percre nagyszerű nyaralókat lehet találni.

2022. ápr. 14. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha rám hallgatsz, akkor abba a városba mentek, ahová találtok valamilyen közvetlen járatot.

A helyi közlekedés pocsék és kiszámíthatatlan, és mivel még úgysem voltatok ott soha, így szinte bármelyik város és a tengerpartja nagy élmény lesz.

(Ott lakom Trogír mellett. )

2022. ápr. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

4

Azért a Makarska-riviéra nagyon másik liga, nem összehasonlítható az ilyen Zaton-Petrcane-Bibinje-Sukosan-Sveti Petar üdülő/apartmantelepekkel, a strandok is gyengébbek, Bibinjéről pl. festői kilátás nyílik a Zadari olajfinomítóra és az egyéb lepukkant gyártelepszerű város méretű területre. Plusz annyira közel van szemben a vékony és hosszú Ugljan-sziget, hogy az embernek akaratlanul is Balaton-feelingje támad.

Splitből egyébként rengeteg komp/katamarán is indul a környező szigetek városaiba (Supetar, Hvar, Stari Grad, Korcula, Vis stb.) a Jadrolinija vagy a Krilo cég is nagyon megbízható, kiszámítható.

2022. ápr. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát!

4.Én is nézegettem repülőjáratokat de ha találtam is világi áron..És nem is a közelbe tenne le..Hol láttál olyan lehetőséget ha szabad tudnom?

5.Igen de pont ezért se tudom melyik lenne a legjobb..Azt tudom hogy a hallottak alapján Makarska meg Trogir az egyik legjobb és már ismerőseim is voltak ott de ha van egyéb véleményetek szivesen meghallgatom☺

2022. ápr. 14. 13:46
 8/10 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok.

Hiába ajánlok bármit ha autó nélkül vagytok, mert akkor csak a kiszámíthatatlan busz vagy a drága taxi marad.

Ezért javasoltam, hogy maradjatok abban a városban ahová visz valami közvetlen járat Magyarországról.

Persze nem kell rám hallgatni.

2022. ápr. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igen megprobálom úgy csinálni,csak ezek szerint később lehet megtudni milyen járatok indulnak majd de szétnézek.Volt aki mondta hogy Trogirnál is áll meg,de azért még informálodok kicsit.
2022. ápr. 14. 20:55
 10/10 anonim ***** válasza:
43%
Kedves kérdező, nem guglizom heletted. De ha a vonatjegy árának feléért szeretnél lejutni repülővel, szívesen segítek neked. CSerébe kifizeted nekem a megtakarítás felét.
2022. ápr. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!