Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Utazott mar valaki amerikai...

Utazott mar valaki amerikai korutra? Los Angeles, Kalifornia, las Vegas stb , milyen volt? Draga volt ? Megerte?

Figyelt kérdés
2022. ápr. 14. 21:07
 1/6 anonim válasza:

Kicsit se füle, se farka nekem ez a kérdés, de azért válaszolok.


Háromszor voltunk Los Angelesben, utoljára még a covid előtt. Személy szerint nekem nem a kedvencem USA-n belül sem. Ennek ellenére mindig jól érezzük magunkat, de nekem pl. New York, vagy Hawaii sokkal nagyobb élmény. Los Angeles a filmekben tökély, turistaként már kevésbé.


A tömegközlekedése szörnyű, érdemes inkább autót bérelni. Viszont az ottani forgalom, hááát... Érdekes, mit ne mondjak. Szeretek vezetni, sokat is közlekedek Budapesten, Bécsben is autóval, de ott a 8 sávos utakhoz lehetetlen hozzászokni pár nap alatt. Szóval ha a pesti forgalomban kicsit is stresszelsz, ott inkább ne akarj vezetni.

Szerintem ha nem akarsz csak úgy "semmit tenni" és élvezni a calilifestyle-t azzal, hogy medencézel egész nap, eszel-iszol és pihensz, akkor Los Angelesre elég 4-5 nap kényelmes tempóban.

Las Vegas engem speciel semennyire nem érdekelt, én azt kihagytam volna 1/1, ha rajtam múlik. Nekem az egész egy hatalmas giccs, kulturálisan semmi pluszt nem ad. Ha szeretnél elmenni bulizni, kaszinózni vagy csak meginni és enni valamit akár egy este, már az is brutál drága lesz. Ha mégis mennél, arra figyelj, hogy a hotel a Stripen legyen, az a "főutca" úgymond.


Csak Los Angeles-Las Vegas miatt biztosan nem utaznék ennyit.


Mikor utoljára voltunk, akkor egy roadtripet szerveztünk. San Franciscoból Los Angelesig.


Az, hogy drága volt-e számunkra, szerintem nem releváns. Vannak igényeink, amikből nem akartunk engedni, lejjebb adni. De lehet, hogy ami nekünk fontos, az másnak semennyire nem szempont és pont arra költene többet, amire mi meg sajnáljuk a pénzt.

Az biztos, hogy egyéni szervezéssel sokkal jobban jössz ki, mintha irodával mennél.

2022. ápr. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Jártam kint párszor az USA-ban, de maradtam a N.Y. - Florida vonalon. Azt viszont bejártam keresztben kasul.

Olcsón sikerült mindig megoldanom, de mára nagyon elszálltak kint az árak.

Most már milliós tételekben kell gondolkozni, egy körútnál meg különösen.

2022. ápr. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ertem nagyon koszonom a valaszokat, nekem HALA ISTENNEK nem gond a prnz :) es en iden szeretnek liutazni Los Angeles, Las Vegas Kalifornia korutra, vagy Floridaba, sztem szuper elmenyt adna, foleg hogy tudod, hogy nem mindenki tehrti meg. En egyedul semmikepp sem tudnek utazni, mindenki irodaval es csoportban
2022. ápr. 16. 09:07
 4/6 anonim válasza:
64%

Kérdező, kicsit proli beütésed van, már ne is haragudj.

Kalifornia nem egy város, hanem állam. Florida is, de az teljesen máshol van.


Aki ilyen útra irodával megy, meg csoporttal, az borzasztóan életképtelen lehet. Semmi pluszt nem ad az idegenvezető.

2022. ápr. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én évente 6-8szor megyek az USA-ba,(kivéve a Covid riadalom idejét) szinte minden régiójában voltam már, idén csak Seattle-ben háromszor jártam.

Egyetertek az elsővel, Los Angelesnél egy rakat érdekesebb hely van az Államokban, de engem az egész hollywoodi hype hidegen hagy viszont a környező hegyek, völgyek szamomra vonzóak.

Mondjuk én rengeteget vezetek az USA-ban, szerintem a soksávos pályák sem gond, kifejezetten élvezem az ottani közlejedést ha nincs dugó, de van egy két szabály, ami nem úgy működik, mint Európában. Ha ráérzel a logikára, már nem nehéz.

Az biztos, hogy én mások szervezésében nem mennék. Megfelelő nyelvtudás nélkül, úgy, hogy nem te döntöd el mikor hova mész, hol alszol, mit eszel, mit nézel meg, milyen kocsit bérelsz, nem te rendelsz az étteremben, nem te kommunikálsz a boltban az eladóval, biztos, hogy teljesen más élmény lesz és egy másik Amerikát fogsz megismerni, mint ha nem engeded át a gondolkodást másnak.

Nem is igazán értem, mi olyan nehéz egy ESTA igénylésben, szállásfoglalásban vagy repülőjegy vásárlásban. A látnivalókra meg föl lehet készülni előre, nem 1990-ben élünk. A készülés is szórakozás.

Ha nem vagy biztos a nyelvtudásodban akkor persze jobb, ha van veled aki tud angolul.

Az biztos, hogy utazási irodával drágább, de szerintem nem ez a baj vele. Engem idegesítene, hogy nem én intézem a dolgaimat.

Igen, sokat drágult az USA mostanra, 4 éve még 1.80-ért tankoltam Texasban, most Los Angelesben 6.50 körül volt a regular, Seattle-ben 5.50, de Atlantában 3.23-ért is tankoltam gallonját idén nyáron. A belépők múzeumba, hajókirándulásra, kilátótoronyba 40-60 dollár, bálna lesre 120 dollár, minden 40-50 dollár, ha nem akarsz a szállodában tévét nézni.

Persze van szezonalitás is, az a szálloda ahol márciusban 200 dollárt fizettem egy kétágyasért Seattle-ben, most július végén 600 dollár volt. Per éj.

2022. szept. 23. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A cdoportos utazasnak van elonye es hatranya id Egy jol szervezett ut s foleg egy kepzett guide nagyon sokat ad pluszban. Persze alkalmazkodni kell a csoporthoz . Magyarorszagon az komoly gond, hogy kepzrtlenek az idegenvezetok. A nyelvet is kevesen beszelik jol. Regen ez nem volt feltuno. Erdrmes kimenni. Kinnt tanultam , imadtam. Cdoport is mukodik, csak jol kell valasztani.
2022. szept. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!