Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Cserediakkent japanban iskolab...

Cserediakkent japanban iskolaba jarni milyen?

Figyelt kérdés
ehet, hogy kimegyek jovore Japanba cserediakkent. Ha volt mar valaki kint, milyen volt ott iskolaba jarni? Elvartak, hogy ugyanugy tanulj, mint az osztalytarsaid, hogy tartsd a tempot az osztallyal? Oszinten ez nem tunik tul realisnak...Milyenek voltak az osztalytarsak? Sikerult baratokat szerezni? Milyen szintu nyelvtudassal mentel ki, es milyen szinten tanultal meg az 1 ev alatt?

#cserediák #japán nyelv #iskola japanban
2022. ápr. 22. 12:02
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Középiskolára gondolsz? Nem éri meg, ha nem tudsz kommunikálni középszinten japánul, csak tengetni akarod ott a lábad? Ha beszélsz angolul, menj olyan nyelvterületre. Nagyon nehéz lesz neked, nem tudsz japánul, nem lesznek barátaid, mégha az elején érdekesnek is tartanak, nem fognak 1 évig kitartani melletted, mert megunják, hogy ott vagy, mint valami tudatlan. Plusz rengeteg pénzbe kerül a szüleidnek, inkább menjél egyetemre és nyerj egy ösztöndíjat, egyetemen rengeteg órát angolul fel tudsz venni.

Ha most mész, az lesz az eredménye, hogy az első félévben folyamatosan stresszelsz, mert nem érsz fel az osztálytársaidhoz, a második féléved is hasonló lenne.

2022. ápr. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

1-es, nem gondolod, hogy a kérdező esetleg japánul akar megtanulni?

Szerintem attól függ, hogy mennyire vagy társasági ember, egy introvertált személyiség nehezen illeszkedne be. De, aki a társaság középpontja, és be nem áll a szája, az ott is boldogulna, és a nyelv is hamarabb ráragadna.

2022. máj. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Én voltam kint 2 éve, alap beszélgetést tudtam japánul eltudtam mondani hogy éhes vagyok, hol van ez meg az, fázom stb, mindennap tanultam a nyelvet órák alatt így 6 hónap után kezdtem nagyon érezni a változást hogy már sokkal jobban tudok kommunikálni az emberekkel (de az elejétől kezdve úgy voltam vele hogy nem fogok angolul megszólalni) Introvertált vagyok, de mivel nem ismertem senkit, meg annyira kiállsz a Japánok közül hogy állandóan úgy érzed mintha valaki bámulna téged, és mivel nagyon sokan jobban féltek tőlem mint én tőlük ezért sokkal bátrabb voltam amikor kint voltam, és suliban is meg máshol is nagyon könnyen összebarátkoztam emberekkel. Viszont nagyon sok cserediák aki ugyanakkor ment ki nem bírta, mert nem tudtak japánul eleinte, csak angolul beszéltek az osztálytársaikhoz stb. szóval szerintem nagyon ember függő
2022. máj. 20. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!