Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » A Férfiaknak is kötelező a...

A Férfiaknak is kötelező a szigorú öltözködés betartása mint a nőknek az arab országokban?

Figyelt kérdés
Pl. Férfiként lehet rövidnadrágot, pólót, vagy rövid újjú inget viselni?

2022. máj. 13. 19:57
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Ezekre gondoltam mint pl. Egyiptom, Tunézia, Marokkó, Jordánia.
2023. febr. 28. 23:23
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Ezeken a helyeken nem lesz gond. Szíriában meg Jemenben kell a helyi ruha, ha a polgárháborús részekre megy az ember vagy ha Mekkába akar belógni.
2023. márc. 1. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 Kései Sirató ***** válasza:
100%

Tunézia lazább ország, majdnem olyanok, mint az olaszok, ott nem téma az öltözködés, vannak női rendőrök is.

A másik három országban férfiként kötelező a póló, szóval kötelező a felsőtestet eltakarni utcán, csak a strandon lehet levetkőzni. A rövid ujjú ing is rendben van.

2023. márc. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
50%

A tréningnadrágban meg eleve prosztó dolog bárhová is elmenni a sportpályán kívül.

Már a nevében is benne van, hogy TRÉ !

2023. márc. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Országon belül is lehetnek különbségek, a turistás helyeken szinte már nőként is mindent szabad, máshol pedig kisebb lazaságot is rosszul tűrnek.

Törökországi példa: Alanyában alig ruhában rohangált mindenki, Isztambulban meg azt hittem, hogy ujjatlan felsőben lelöknek a buszról... (nem oda terveztünk menni, csak lekéstük az átszállást, így egy napra ott ragadtunk, gondoltuk csak szétnézünk már. Pulcsi csak a bőröndben volt, amit ki se váltottunk, tehát első utunk a bazárba vezetett kendőért, de míg odáig eljutottunk... szinte halálfélelem 😀)

2023. júl. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
50%
Vallásilag egy férfi awrah (takarni való) területe a köldöktől a térdig. Tehát a térd feletti nadrágokat nem viselik. A trikó az ujjatlan póló meg egyébként csak szokatlan mert általában azt felsők, pólók, ingek alá szokták felvenni.
2023. aug. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
50%
Kedves 16-os, gondolom a kendő miatt lány vagy. Igen ha lány visel ujjatlan pólót az nem ajánlatos egy muszlim országban! 😀 sajnálom hogy megijedtèl. Utazás előtt általában szoktak tanácsokat adni hogy mire ajánlatos figyelni a helyi szokások miatt
2023. aug. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
80%

Kedves 17-es!

Mint írtam, tanácsot nem is kaphattam, mivel nem volt szó isztambuli városnézésről, ott csak a reptéren szálltunk volna át. Ettől függetlenül nyilván tudtam, hogy nem az igazi úgy, ezért mentünk egyből a bazárba, viszont azt hittem, hogy csak megróvó pillantásokat fogok kapni azon a rövid úton, de tényleg inkább ijesztő volt :)

Ennyiért viszont akkor sem bénáztam volna egy napot a bőrönddel, ha tudom előre, max. az első boltig megyek, nem két megállót a bazárig... végül így is jól alakult, nem köveztek meg :)

2023. aug. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!