Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Ha a Wikipédiának olyan...

Ha a Wikipédiának olyan óriási hatása van a turisztikai bevételekre és forgalomra, akkor a turizmusból megélő települések önkormányzata/turisztikai szakemberei/lakosai miért nem írnak tényleg minőségi szócikkeket a településükről?

Figyelt kérdés

[link]


Rengeteg település van, aminek a Wikipédia-szócikke valami borzalmas még a saját anyanyelvén is és az adott település a turizmusból él. :D


Ott van például Mallorca és bármelyik random települése: [link]

Ennél még egy szutykos kis világvégi faluról is többet írnak helyenként a Wikipédián ( Például: [link] ).



2022. jún. 1. 09:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Valahol egyetértek a cikkben említett holland állásponttal: a Wikipédia egy enciklopédia, nem pedig utazási iroda reklámbrosúrája kéne hogy legyen.


Amúgy meg mert senki nem fizet érte, a Wikipédiát önkéntes szerkesztők szerkesztik.

2022. jún. 1. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

#1: Nem utazási iroda reklámbrosúrájának kell megírni a cikket. ;-) A Wikipédiában épp az a jó, hogy semlegesen kell(ene) bene fogalmazni. Ilyen semlegesen, tényszerűen megírt szócikk is érhet reklámértéket, főleg egy ilyen nagy látogatottságú weboldalon.


Egyébként vannak akik fizetnek Wikipédia-szócikkekért. :D Mellékesen valami hivatalnoknak igazán kiadhatnák ukázba, hogy munkaidő alatt írja meg az adott város/régió szócikkét normálisan (főleg olyan időszakban, amikor kevés a munka a hivatalban). x'D


+Nekem se fizetnek a Wikipédia-szerkesztésért, mégis hajlandó vagyok az ingyen reklámértéke miatt megírni olyan témákat, amik érdekelnek vagy érdekem fűz hozzá, hogy legyen normális szócikke az adott entitásnak. :D

2022. jún. 1. 11:29
 3/12 anonim ***** válasza:
Hát a kérdésed az volt hogy miért nem írnak minőségi cikkeket. Szuper hogy te ilyen lelkes vagy, de mondom, nem mindenkinek ez a hobbija. Ez csak egy észrevétel, nem kell meggyőznöd róla hogy jó lenne.
2022. jún. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
#3: Ez nem a hobbim. Hobbim a gamelés, a Wikipédia-szerkesztés csak szükséges kötelességem magyar állampolgárként és egyes közösségekhez való tartozásom okán.
2022. jún. 1. 11:39
 5/12 A kérdező kommentje:
#3: És nem vagyok lelkes, mert folyton morgok, hogy rengeteg olyan hülyeséget kell megírjak a Wikipédiára, ami 10 évvel ezelőtt is vérciki volt, hogy nincs fent. 2022-ben, félmillió szócikken túl meg egyszerűen gyalázatos a magyarokra tekintve, hogy bizonyos személyekről és entitásokról még csonk szócikk sincs.
2022. jún. 1. 11:42
 6/12 anonim ***** válasza:
76%
Ha az ilyen nőket Karennek hívjuk, akkor te vagy Kerei Gusztáv adótanácsadó.
2022. jún. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenki van tisztában ennek fontosságával, vagy nem tartja fontosnak. A Wikipédiát eltérő lelkesedéssel szerkesztik országonként is. A magyar egész jó egyébként!
2022. jún. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
50%
Tehát hazaáruló vagyok. Köszi!
2022. jún. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 nemjuteszembesemmi49 válasza:
100%
Nem annyira településekről szoktak lenni jó szócikkek, mint inkább országokról. Például Mexikóról egész jó cikk van fent a Wikin, nyilván azért, mert lefordították angolról.
2022. jún. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 nemjuteszembesemmi49 válasza:
76%

Mallorca szigetország, okés, nagy a turizmus, de nem a közemberek közt. A kerozinos repülőgépek korszaka lejárt dolog már a 230. évtizedben. Brutál szennyezi a környezetet és teljesen feleslegesen, hogyha csak turista vagy, ugyanúgy tudsz új dolgokat látni, ha autóval mész, vagy vonattal. Főleg, hogy most nagyon nagy támogatása van a vonatturizmusnak. Mindkét előző mondat főleg itt Európában, de szerintem igazából mindenhol. Spanyolországról van biztos nagyon jó szócikk úgy általánosságban.


A másik, hogy Mallorcának nem a Wikipédiából vannak elsősorban a bevételei szerintem, mert aki odautazik, az nyilvánvalónak tartja, hogy Mallorca jó hely, és így is van. Egy turisztikai központ Európában, szerintem, aki közeli szigetországra vágyik, viszonylag olcsón, hétvégén gyorsan kiruccan Mallorcára.

2022. jún. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!