Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Hol érdemes szállást nézni ha...

Hol érdemes szállást nézni ha Tenerifére szeretnék utazni?

Figyelt kérdés

Még Magyarországon kívül más országokban nem jártam, és most karácsony környékén szeretnék anyukámmal elutazni valahová. Karácsonyi ajándéknak szánom az utat (kb 3 éjszaka, 4 nap, 2 főre).

Nem feltétel a Kanári - szigetek, de nagyon megtetszett ez a hely ahogy hallottam róla.

Milyen oldalakon nézelődjek szállás / utazás ügyében?

Vagy milyen országokat/ városokat ajánlanátok még?

A segítségeteket köszönöm!



2022. jún. 15. 18:53
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Így van, az 5t ignoralhatod.
2022. jún. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok: kb. egy hónapja még nálunk is foglalhattál normálisan lemondható szállást a booking.com-on. Csak ugye mivel ők gyakorlatilag maffiaként viselkednek, nem engedhetjük meg magunknak az ő feltételeiket.

Amúgy Svájcban dolgozom egy 4 csillagos szállodában, ha foglalsz nálunk egy hétre, akkor simán fizetsz 2000 frank felett. Volt pont tegnap a városban egy találkozó a szállodák vezetőinek részére, az igazgató nem tudott elmenni, én vagyok a helyettese, úgyhogy én ott voltam. Szó volt pont erről a szerződésmódosításról, a városka 12 szállodája közül 8 már átállt arra a rendszerre, amit mi is bevezettünk, a többi 4 is tervezi.

Szóval ha ide akartok jönni, akkor tényleg nem tudtok majd normálisan lemondható foglalást tenni a bookingon. De ha kiszelektáltok minket, az nem baj, figyelembe vettük ezt a döntésnél, nem is azért írtam ezt le, hogy titeket meggyőzzelek. Hanem mivel fentebb annyira ajánlották a bookingot, ezért szerettem volna hozzátenni, hogy az eddig jó volt a vendégeknek, de hamar átáll majd a szállodák nagyrésze a számukra kockázatmentes foglalásokra.

De ugye írtam azt is, hogy más csatornákon tudtok normálisan foglalni.

2022. jún. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

8as, 9es vagyok- 5-ös, bocs, de nem lehet érteni teljesen, hogy mit akarsz mondani. A lényeg valoszinűleg az, hogy a booking.comot nem ajánlod, és legjobb, ha a vendég direkt a szálloda homepagen foglal. Nos a booking.com nekem sem a kedvencem, főleg, mert a Bewertungok nagy része fake. De, hogy jön ide, miért releváns,hogy Zürichben, vagy hol, 2000 CHF ot fizet a vendeg?


A kérdés Teneriffa volt, meg a Kanarische Inselgruppe. Übrigens herzliche Grüße aus der Schweiz; ich lebe auch hier.

2022. jún. 17. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok, bocs, ha kicsit (nagyon) összeszedetlenül írok. Nyilván ha találsz a bookingon neked tetsző ajánlatot, akkor ajánlani tudom, mert neked, mint vendégnek az egy hatalmas biztonságot jelentő platform. De a szállodák jó részének nem jó már az a rendszer (nem kizárólag Svájcban, a booking az egész rendszerben megváltoztatta a feltételeket), ezért valószínűleg a közeljövőben eltűnnek majd onnan a jó ajánlatok. Hiszen nincs semmi garancia a vendég (illetve a booking.com) részéről a szálloda felé, hogy a vendég ténylegesen fizetni fog.


Amúgy ott a Bewertungokkal csak úgy lehet csalni, ha a szálloda foglal saját magának saját magánál egy szobát, aztán azt értékeli. Mert ugye ott csak az értékelhet, aki ténylegesen szobát foglalt. Szóval ilyen szempontból még aránylag megbízható a rendszer, sokkal jobb, mint mondjuk a Tripadvisor, ahol akkor is értékelheted a szállodát, ha még életedben nem jártál a közelében sem.

2022. jún. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Ja (még mindig az 5-ös vagyok), ha mondjuk egy éjszakára foglalsz valahol nagyvárosban, nagy szállodában, akkor ott meg fognak maradni a jó ajánlatok. Hiszen ott nem kell akkora garancia, annyi rizikó még belefér egy átlagos szállodának, hogy a vendég egy éjszakára nem jelenik meg (ha pedig megjelenik, akkor rögtön bejelentkezéskor fizettetnek vele).

De ha valami nyaralóhelyre mész, ahol azért az átlagos tartózkodási idő legalább egy hét, az már tényleg nagyon kockázatos egy szállodának garancia nélkül.

2022. jún. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!