Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Tűnt már el valamitek a...

Tűnt már el valamitek a poggyászotokból? Ha igen, akkor mi volt az és melyik reptéren / melyik légitársaságnál?

Figyelt kérdés
2008. dec. 19. 18:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szoktam repulovel utazni, de meg nem volt ilyen problemam. Kulonben ha valami eltunne, azt hogyan lehetne bizonyitani? Pl. kiveszik a hajsutomet, mivel bizonyitsam be, hogy az igenis benne volt????
2008. dec. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

nekem se tűnt el még eddig semmi, de nagyon parázok ennek ellenére mindig - néha ajándékba vitt értékes cuccok is voltak benne, ami a kézibe nem fért volna bele

mindig lefóliáztatok minden csomagot, hátha ez visszatartóerő :S


kíváncsi vagyok, hogy csak én stresszelem túl, vagy tényleg szoktak azért eltűnni dolgok?? :S

2008. dec. 19. 20:44
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Hat a lefoliazas jo dolog, azt nem fogjak kinyitni, de le is lehet lakatolni. En mondjuk nem szoktam draga ajandekokat vinni, de lehet, hogy igy en is paraznek, de megmondom oszinten, soha nem szoktam felni. Valahogy ugy gondolom, hogy nem erdemes nekik kutatni. Es nem is tudom mikor tudnak megtenni, hiszen hozzak viszik a cuccokat, tobben pakoljak a taskakat. Hat, nem tudom.

Mondjuk olyan volt mar, hogy a tesom atszallt egyik geprol a masikra, es eltunt a csomagja. Aztan vegulis meglett, de valami 1 nap mulva. Ez aztan nagyon durva!! Bar szerintem ott tudsz penzt akasztani, elvegre sorolhatod az ertekeket, amik talan nem is voltak a csomagban, hiszen ugyis kifizetik.

Talan meg a csomag elvesztesetol jobban felek, mint attol hogy kinyitjak.

2008. dec. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Minden csomagot kinyitnak. Ez teljesen legális. Meg kell nézni a vámosnak, hogy mi van benne. Persze nem mindegyiket nézik meg hanem véletlenszerűen kiválasztják.

A bőröndöket, amiknek számkódos a lakatja, simán ki tudják nyitni.

A sporttáskákat meg nem is szabad lezárni, különben simán levágják róla a lakatot.

Én kaptam már meg igy a sporttáskámat és megkérdeztem a reptéren, hogy miért vágták le a lakatot és ott mondták ezt.

Egyébként nem tűnt el még soha semmi, pedig nagyon sokat, havonta 4-5 alkalommal utazok és elég nagy távolságokra.

2008. dec. 19. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%

Nekem pár éve a poggyászom tűnt el :) nagyon ki voltam bukva, néztem ahogy mindenki leveszi a csomagját de az enyém nem jött... végül nem lett semmi gáz mert egy nappal később kiderült h csak fennmaradt a gépen, és azonnal ki is szállították.

Egyébként ne izgulj mert nagyon ritkán esik meg az ilyesmi és akkor is 90% hogy megtalálják. Ja, meg körbe kell fóliázni és akkor reklamálhatsz hogyja úgy kapod vissza hogy le van szedve a fólia. És ilyen helyzetben a biztosító fizet.(meg kell mondanod mi tűnt el a csomagból) onnantól már becsület kérdése :))

2008. dec. 19. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

ó már több dolog is...


Hátizsákkal utazgattam elég sok felé, és érdekes módon mindkét alkalommal a hátizsák fedelében lévő zsebet nyitották ki, ahol szerintük a pénzt tartja az ember. Legalábbis gondolom...


Az első alkalommal a késem vették ki belőle, másodszorra pedig simán nyitva volt a teteje amint megpillantottam a futószalagon a reptéren (épp megjelent a szalag elején, tehát nem utastárs nyitotta ki). Ekkor gyakorlatilag szét volt szórva minden belőle ami a zsebben volt, hálistennek csak a telefontöltőm nem lett meg. Szerencsére vagyok annyira rutinos, hogy semmi értékeset nem tartok ott.


Mindkét eset Ferihegyen történt, érdekes módon sem a nagyon szegény, sem a nagyon gazdag, szigorú országokban nem volt gond, csak itthon...

Jóérzés volt mindkét alkalommal így hazaérni...

2008. dec. 20. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!