Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Tudnál jó netes térképeket,...

Pszicho88 kérdése:

Tudnál jó netes térképeket, amik jelölik a földutakat, régi bányákat, kőfejtőket?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Olyan netes térképet keresnék, ami jelöli az erdei utakat, elhagyatott útvonalakat, esetlegesen a túra útvonalakat is, bár utóbbi nem fontos.

Köszönöm.



2022. jún. 17. 17:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
2022. jún. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha mobilos app is érdekel, a Locus map-et szoktam használni, rajta van a legtöbb jelöletlen ösvény is.
2022. jún. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

[link]

itt lehet letölteni a POIkat: [link]

Lejjebb görgetve az épített tereptárgy kategóriát keresd!

[link]

[link]

Ezeket mi felhasználók járjuk be, és mérjük fel, rögzítjük a koordinátákat. Ha van olyan hely ami még nem szerepel a POIk között, akkor tedd fel! Ez az OSM-re is vonatkozik, ott is fonrot a közösségi hozzájárulás. Ha van a térképen nem szereplő hely, akkor tessék feltölteni! :)


[link]

Az OSM-hez ajánlom a [link] -t. Ezzel gyakorlatilag mindent is ki lehet exportálni a térképről, többek között az általad keresett helyeket is.


Számítógépre a Garmin Basecamp-ot ajánlom. Ingyenes és mindkét térképet kezeli és tudod nézegetni, tervezni, stb. GPX, stb formátumokban exportálni.


Telefonra OSMandmapsaz OSMhez.

Locus, Cartograph mindkettőhöz offline használatra. GPX, stb formátiok kezelése lehetséges.

2022. jún. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget mindenkinek. :)
2022. jún. 17. 21:08
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem is gondoltam, hogy ennyit fejlődött a dolog és útvonalat is tudok szerkeszteni a Garmin Base Camp programban, ha jól értelmeztem. Aztán azt ki is tudom menteni és mobilról használni. Kíváncsi vagyok rá. ásvány gyűjtéshez, túrázáshoz, régi bányák felkutatásához fogom használni. :)
2022. jún. 17. 21:17
 6/7 Japán Gulyás ***** válasza:
Mennyire kell réginek lennie? A katonai felmérések térképei kb. 300 évre visszamenőleg elérhetőek. Egy régi bányát a mai állapotában már nem biztos, hogy felismernél, ha visszafoglalta a természet.
2022. jún. 18. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

A régi térképek is jók. Sokan azokat keresik, mert a régi bányákat is egyre többen felkeresik.


A locus mappal kapcsolatban kérdeznék.

Találtam egy tutorial videót a neten.

Van egy rész a videóban az open map letöltésénél, de a weboldal átmenetileg nem üzemel. Máshonnan is le lehet tölteni ilyen térképet?



https://www.youtube.com/watch?v=QjatT3kbqZU

4:32 -nél telepíti, de az openmaps.eu oldal nem elérhető


egy mapsforge térképet tölt le

Tudnátok adni egy olyan linket, ahonnan le tudok tölteni egy hasonló mapsforge térképet Locus és Broute használatához, amit ő a videóban?


Köszönöm.

2022. jún. 18. 10:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!