Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » 17 éves vagyok. Útlevélet...

17 éves vagyok. Útlevélet egyedül kormányablaknál készítetthetek?

Figyelt kérdés
2022. júl. 23. 20:58
1 2
 1/16 scamdemic ***** válasza:
65%

Először egy érettségit javaslok, kiemelten koncentrálva a magyar nyelvre: útlevelet egyedül kormányablaknál készíttethetek?

Egyébként pedig:

„Kiskorú vagy gondnokság alatt álló kérelmét a törvényes képviselő nyújtja be, de ekkor is meg kell jelenni személyesen, kivéve, ha a kérelmező kiskorú és útlevelének az ujjnyomatot nem kell tartalmaznia (azaz 12. életévét még nem töltötte be).”

[link]

2022. júl. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Bocs elírtam helyesírási hiba volt utolsó.
2022. júl. 24. 00:15
 3/16 A kérdező kommentje:
Fiatalkorú vagyok. Nincs valami különszabály 14-18 évi kérelmező esetén?
2022. júl. 24. 00:17
 4/16 A kérdező kommentje:
Meg ha véletlenül elírok egy szót azért nem kell leszólni. Veled elfordulhatot elírtál egy szót. Azon nem kell kiakadni. Egyszerűen feltettem értelmes kérdést.
2022. júl. 24. 00:20
 5/16 scamdemic ***** válasza:
45%

Útlevélet, készítetthetek, ez eleve két szó. A harmadik az elfordulhatot, ami nyilván előfordulhatott akart lenni. A hiányzó vesszőket most nem említem. Az értelmes válasz ott van az egyesben, hadd ne ismételjem meg. A jogban nincs különbség a fiatalkorú és a kiskorú között. Amíg nem töltöd be a 18-at, kiskorúnak minősülsz.

„A jogtudományban kiskorú alatt olyan személyt értünk, aki a 18. életévét még nem töltötte be, kivéve, ha 16 és 18 éves kora között házasságot kötött, mert ekkor a házasság megkötésével a nagykorúság bekövetkezik.”

[link]

2022. júl. 24. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Ha elvileg kiskorú le nnék. Akkor hogy ha fenébe léphetek be pártokba. Kiskorú 0-13 között Fiatalkorú 14-18 között. Nagykorú 18-tól van. De Polgárjogban is létezik fiatalkorú kifejezés. Pl Egyedül csináltathatok Személyit. Európai Egészégbiztosítási kártya. Nem érzem magamat kiskorúnak. Nem is vagyok az.
2022. júl. 24. 02:22
 7/16 A kérdező kommentje:
16 éves súlyosabb büntetést kap mint a 10 éves.
2022. júl. 24. 02:24
 8/16 A kérdező kommentje:
Az egyik Cigány ismerősőm a saját nevét nem tudta normálisan helyesen leírni. Lehet hogy elírok egy-két szót de. De azért Kiskorú és Nagykorú között van Fiatalkorú azt kihagytad.
2022. júl. 24. 02:28
 9/16 A kérdező kommentje:
Fiatalkorú vagyok. Anyukám is ott van akkor ő jelenlétében. Megtörténhet a útlevélem kiállítása?
2022. júl. 24. 02:39
 10/16 A kérdező kommentje:
Hogy működik a kérelem benyújtása?
2022. júl. 24. 02:41
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!