Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Le fognak szállíttatni a...

Le fognak szállíttatni a buszról a határnál?

Figyelt kérdés
Holnap indulok busszal Görögországba. Észak-Macedóniában 6 hónapig érvényesnek kell lennie a személyinek, de nekem csak 3 hónapig érvényes. Az utazási irodánál először azt, hogy simán mehetek, a lényeg, hogy hazafelé is legyen érvényes..Utána a másik ember az irodából azt mondta nem volt még ebből probléma, de hivatalosan érvénytelennek számít a személyim, útlevelem meg nincs. Most akkor le fognak szállítani az utazási iroda buszáról, ha ellenőriznek a határon? És ha igen mit lehet tenni, hogy hazajussak?

2022. aug. 19. 22:13
 1/9 anonim ***** válasza:
95%

Most mar semmit, ha nem az utolso utani pillanatban kezdenel ezen kattogni es nem augusztus 20. lenne holnap, akkor meg lenne eselyed valami 40e forintert csinaltatni egy 24 oras expressz utlevelet. Igy marad a parazas, hogy vagy leraknak a buszrol, vagy sem.


Hogy hogyan jutsz haza, az a te problemad, a hatarort a legkevesbe sem fogja erdekelni. Valami Volanbusz vagy MAV allomas biztos van arrafele, megoldod.

2022. aug. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha mázlid van, akkor már Szerbiába sem engednek be, Röszkéről azért egyszerűbben haza lehet keveredni, mint mondjuk a Balkán kellős közepéből, Preševo-i határátkelőről, ahonnan telefonálni is körülményesen lehet és szélességre Albániával van egyvonalban. De azért szurkolunk, hogy sikerüljön a mutatvány. A lazább délszláv mentalitásban bízhatsz még. Hátha összejön a túra.
2022. aug. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A 24 órás útlevélnél tudod esetleg, hogy hogy működik? Odamegyek egyik nap, és másnap reggel át is vehetem? Mert hétfőn is van egy busz, amire át tudom magamat kérni, és akkor vasárnap még meg lehetne oldani, mert nyitva vannak.Így nem kéne kockáztatni
2022. aug. 19. 22:59
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
2022. aug. 20. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Uh, azért az legyen meg térképen vagy fejben, hogy miként jutsz haza. A Balkánon a taxi , és nagyobb városok között a busz lesz a legpraktikusabb, de itt-ott az autóstop (az is inkább pénzért) is. A migránsok miatt nem lesz nehéz fuvarozót találni, ólálkodnak a határok tájékán.
2022. aug. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
na, mi lett?
2022. aug. 21. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Sikerült, vagy még valahol a macedón vidéken kóborolsz?
2022. aug. 23. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Update!!!!
2022. aug. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Bocsi bocsi update: Átrakattam a jegyetem a 2 nappal későbbi buszra és megcsináltattam végül az útlevelet 24 órásba (kicsit fájt kifizetni,de nem akartam kockáztatni :D ) A sofőröket megkérdeztem erről, azt mondták nem szoktak ezen problémázni, minden esetre jobb volt így, hogy nem kellett végig stresszelnem az utat.
2022. szept. 4. 19:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!