Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Van esélyem erasmusra?

Van esélyem erasmusra?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék kimenni erasmussal legalább egy félévre. Elsősorban Hollandiába vagy Finnországba. De ezek nagyon drága országok, úgyhogy Németországra gondoltam még, ami valamivel olcsóbb is.

Előző félévben lekéstem a jelentkezésről, viszont azóta átkerültem önköltségesre. Így is van esélyem kijutni Németországba?

Aki volt ilyen helyzetben, milyen tandíjat kellett fizetnie?

ELTE IK



2022. szept. 7. 12:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan nem ELTE-s voltam, de én önköltségesen voltam végig és nem volt gond az Erasmusnál ez. Itthon ugyanúgy be kellett fizetni a tandíjat, de kinti egyetemnek ilyet nem kellett.

Nyilván a koli fizetős volt, meg talán vmi regisztrációs díjat kellett befizetni.

2022. szept. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm a választ!

Már csak kérdés hogy szüleim mennyire tudnak támogatni. A tandíjat összegyűjtöttem a félévre és következőre is össze fogom, de még rengeteg költség fog maradni.

Kinti koli mennyibe kerülhet? Nem találtam konkrét adatot.

2022. szept. 7. 22:59
 3/5 franciasrac ***** válasza:
100%
Nem tudom ha csak Franciaországnak vagy az összes EU-s országnak való de ösztöndíjat adnak ha Erasmus-szal utazol, havi 150 és 750 euró között. Minél drágább az ország, annál többet adnak. Azt hiszem megéri rákeresni az oldalukra
2022. szept. 8. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Szerintem nem adnak ösztöndíjat, vagy mégis?
2022. szept. 8. 03:41
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Adnak ösztöndíjat, de az nem fedezi 100%-ban a költségeket.
2022. szept. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!