Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Mi lehet a neve ennek a...

Mi lehet a neve ennek a sziklának, képződménynek?

Figyelt kérdés
Valahol hallottam egy szikláról, amely valamelyik hegységben található több különleges sziklaképződmény között, és nagyon különleges neve volt, valami öreg ember vagy ilyesmi. Még annyit tudok róla hogy pár éve leomlott.

2022. okt. 13. 22:16
 1/4 anonim ***** válasza:
78%
Magyar vagy külföldi?
2022. okt. 13. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
57%

Darwin boltív? - természetes folyamat

Duckbill (Oregon, USA) sziklaképződmény? - szándékos rongálás


De volt sziklaképződmény, amit azért döntött le valaki, merthogy balesetveszélyes. Ha jól tudom ráadásul egy cserkészcsapat vezetője (egy felnőtt) volt az elkövető, aki cserkészgyerekeket vitt oda.


De volt olyan eset ahol fiatalok paintball céltáblának használták az adott természeti kincset, ősi szikla és barlangrajzokat.


Nagyon sok természeti csodát, turisztikai látványosságot tettek tönkre turisták, hol gondatlanságból, hol szándékosan, néha pedig jó szándékból.

Igen... volt olyan is.


Voltak olyan esetek, mikor a turisták a lezárt, területre behatolva pofátlanul loptak és romboltak mindent amihez csak hozzáértek. Merthogy jó poén volt.


A szelfiző turisták is sokszor veszélyt jelentenek az ősi ereklyékre, műtárgyakra, természeti kincsekre. Nem törődve a figyelmeztetésekkel és tiltásokkal, felmásznak, bemásznak, tiltott helyekre.

A Lisszaboni Rossio pályaudvaron állt egy több százéves híres szobor, Sebastiao király szobra. Ráadásul elég magassan is. Egy agyhalott turista szerint a legjobb szelfi, ha magával a királlyal készít közös szelfit. Felmászott a szoborra, majd azt sikerült le is döntenie azonnal. A szobor teljesen megsemmisült.


Sok ehhez hasonló eset történt.


Voltak olyan történelmi ereklyék, amik kiálltak mindent, több száz esetleg ezer évet, háborúkat miegymást. De néhány idióta agyhalott turistát már nem éltek túl.


Itt vannak a leghíresebb sziklaképződmények, amik az utóbbi években omlottak le.

[link]


[link]


Angol nyelvű (szándékos rongálások)

[link]

2022. okt. 14. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

1

Sajnos nem tudom, de a neve magyar volt ez biztos.

2

Nem állítottam, hogy szándékos rongálás miatt omlott volna le, sőt, biztos hogy nem amiatt.

2022. okt. 14. 07:29
 4/4 anonim ***** válasza:
Löszfal?
2022. okt. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!